Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pożegnaliśmy lato z przyrodą i tańcem | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pożegnaliśmy lato z przyrodą i tańcem

W sobotę 26 września br. na terenie Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP odbył się kolejny już sąsiedzki spacer, tym razem „na pożegnanie lata”. Podobnie jak wcześniejsze wydarzenie, nad którym patrona honorowy objął Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, przyciągnął sporą grupę zainteresowanych – pracowników i ich rodziny oraz sąsiadów z Sołacza, Strzeszyna, Rataj oraz innych części Poznania.

 

Chociaż aura raczej opłakiwała w sobotę odejście lata, uczestniczy zaopatrzeni w parasolki, peleryny przeciwdeszczowe i kalosze nie dali się odstraszyć i raźno wyruszyli w czterech grupach na poznawanie jesiennego świata ptaków, roślin i owadów. Spacery o tych tematykach poprowadzili: prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, znany ornitolog i gawędziarz, dr inż. Tomasz Maliński Kierownik Ogrodu Dendrologicznego Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP oraz mgr Mateusz Kęsy doktorant w Katedrze Zoologii. Na spacerowiczów czekały niespodzianki takie jak podziwianie zabytkowej kolekcji eksponatów zwierząt i ptaków znajdujących się na korytarzach Katedry Zoologii, degustacja owoców bezpośrednio z drzewa figowca rosnącego w ogrodzie, czy- ku radości najmłodszych- liczenie odnóży wiotkiego kosarza pospolitego.

Dla zmęczonych spacerem i zroszonych deszczem gości przygotowano ciepłą strawę i gorące napoje, rozpalono ognisko, a ponadto zaproszono ich do działań twórczych. Tworzono wianki z liści, które mogą zdobić stół, ściany domu, czy być oryginalnym nakryciem głowy. Można było nauczyć się kroków i mini układów tańca irlandzkiego i izraelskiego. A koneserzy oglądania aktywności innych podziwiać mogli pokazy tańca cygańskiego, arabskiego oraz tzw. fuzji tanecznych.

Wydarzenie odbyło się z inicjatywy Pełnomocniczki Rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni, Centrum Wsparcia i Rozwoju UPP, w partnerstwie z Centrum Inicjatyw Lokalnych Sołacz oraz Centrum Inicjatyw Lokalnych Strzeszyn oraz współpracy z Działem Marketingu i Komunikacji.

Relacje ze spaceru obejrzeć można na TV Winogrady: https://tvkwinogrady.pl/nagrania/odtwarzaj/16014?fbclid=IwAR0dAQVyTmHzQ_CywXrI97kiMHT6xrUHnW9CmOPySUTg9racVXYq6jdwheo

 

 

Tekst: dr hab. Magdalena Kozera-Kowalska, Pełnomocniczka Rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni

Redakcja: Iwona Cieślik, Rzeczniczka prasowa UPP

Foto: Andrzej Kietzmann

WYDZIAŁY