Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Aż 500 uczniów na "Wagarach z przyrodą" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Aż 500 uczniów na "Wagarach z przyrodą"

Zgodnie z kalendarzem 21 marca świętujemy nadejście astronomicznej wiosny. W ten dzień w poszukiwaniu wiosny wielu uczniów wybrało się na Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii UPP, gdzie odbyła się kolejna już edycja Wagarów z przyrodą.

 

 

Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w tym dniu odwiedziło 500 uczniów z 14 szkół, którzy uczestniczyli w przygotowanych warsztatach i wykładach. W  sprawnym przeprowadzeniu wydarzenia pomogło aż 40 wolontariuszy. „Wagary z przyrodą na stałe wpisały się w kalendarz uczelnianych wydarzeń. Wiele szkół, które odwiedzają nas co roku, nie wyobraża sobie innego spędzenia pierwszego dnia wiosny” – mówi prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska, prodziekan ds. studiów WRO. „Dzięki przygotowanym zajęciom przybliżamy prowadzone na naszym Wydziale kierunki i realizowane zagadnienia badawcze, wcale nie tak odległe od codziennego życia. Chcemy tym samym zainspirować młodzież i ułatwić im podjęcie niełatwej decyzji co do swojej zawodowej przyszłości” – dodaje Prodziekan. Podczas „Wagarów z przyrodą” dowiedzieć się można było między innymi czy rośliny odczuwają stres, jakie są pozytywne i negatywne aspekty występowania mikroorganizmów w środowiskach naturalnych oraz jak zostać fitopatologiem? 

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

 

 

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​

 

WYDZIAŁY