Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Bartosz Guss, zastępca Prezydenta Poznania z wizytą w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej UPP odwiedził Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. Wizyta związana była z podpisaniem umowy z Miastem Poznań na lata 2021-2023 na prowadzenie Azylu dla rannych lub chorych ptaków oraz dla drobnych wolno żyjących ssaków, o czym pisaliśmy w artykule „Na ratunek ptakom i drobnym ssakom w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu”.

Prezydent miał okazję zapoznać się działalnością UCMW. Maciej Gogulski, Dyrektor UCMW UPP oraz Małgorzata Szumacher, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach  zaprezentowali profesjonalne zaplecze i wyspecjalizowany sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu zwierzętom wolno żyjącym z terenu Poznania specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapewniają optymalne warunki do powrotu do zdrowia. Dzięki fachowej opiece weterynaryjnej ponad połowa przyjmowanych do Ośrodka zwierząt wraca do swojego naturalnego środowiska. Biorąc pod uwagę często złą kondycję przywożonych dzikich pacjentów, jest to bardzo dobry wynik.
- Z roku na rok liczba zwierząt trafiających pod opiekę Uniwersyteckiego Centrum systematycznie się zwiększa - co dowodzi, jak potrzebny jest ten ośrodek. Miasto i Uniwersytet połączyło siły dla dobra miejskich zwierząt - zaczynaliśmy w Poznaniu od 900 osobników w skali roku, dziś jest to ponad dwa razy tyle. Liczby te pokazują również, jak rośnie świadomość społeczna i empatia poznaniaków, którym nie jest obojętny los zwierząt. Cieszy mnie, że współpraca mogła zostać rozszerzona również o drobne ssaki i że układa się ona tak pomyślnie - mówił podczas wizyty Bartosz Guss.

Rzeczniczka prasowa UPP