Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Biogaz tematem spotkania w Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

21 lipca br. w Rolniczo-Sadowniczym Gospodarstwie Doświadczalnym Przybroda odbyła się konferencja zorganizowana wraz z Wielkopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Spotkanie dotyczyło funkcjonowania nowoczesnej biogazowni rolniczej i zostało zorganizowana we współpracy z R-SGD Przybroda jako Gospodarstwem Demonstracyjnym w ramach Operacji: „Gospodarstwa demonstracyjne jako narzędzia wspierające transfer wiedzy”. Celem tych działań jest ułatwienie transferu wiedzy w zakresie prowadzenia nowoczesnej produkcji rolnej praz  promocja dobrych praktyk w obszarze nowoczesnych rozwiązań.

W spotkaniu uczestniczyli  doradcy Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz rolnicy z całej Wielkopolski zainteresowani tematem biogazowni.

W części referatowej spotkania, Dyrektor R-SGD Przybroda Filip Mazur, przedstawił informacje dotyczące R-SGD oraz zaprezentował znajdującą się na jego terenie biogazownię.

Prezentację na temat szeroko pojętego tematu biogazu i biogazowni przedstawił prof. dr hab. Jacek Dach.

Zaproszenie goście mieli też okazję zwiedzić instalację biogazowni oraz zapytać o istotne kwestie związane z jej funkcjonowaniem. Na wszystkie pytania zainteresowanych odpowiadał prezes Dynamic Biogas Pan Mirosław Michalak.

Tekst: Filip Mazur, Dyrektor R-SGD Przybroda
Redakcja: Grażyna Adamczyk, Dział Marketingu i Komunikacji