Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility BITALIA - wydarzenie dla miłośników i pasjnatów informatyki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

BITALIA - wydarzenie dla miłośników i pasjnatów informatyki

Dzień Informatyki Stosowanej “Bitalia” zorganizowany został przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków działające na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej UPP. Wydarzenie, które odbył się 27 kwietnia br. w budynku Katedry Inżynierii Biosystemów, skierowane było do wszystkich miłośników informatyki.

Celem „Bitalii” było ułatwienie wymiany wiedzy naukowej i utylitarnej pomiędzy specjalistami z zakresu informatyki, prowadzących badania i działalność dydaktyczną, ale  również praktykami biznesu oraz pasjonatami informatyki. Wydarzenie zostało zainaugurowane przez opiekuna Koła, prof. UPP dr. hab. inż. Krzysztofa Koszelę. Otwarcia wydarzenia dokonała dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, prof. dr hab. inż. Klaudia Borowiak oraz prezes Koła, Jędrzej Drozdowski.

W ramach Bitaliów zorganizowany został ciąg prelekcji specjalistów, w tym absolwentów Uczelni:

mgr inż. Tomasz Piontek - Znaczenie e-infrastruktury dla cyfrowej transformacji nauki i gospodarki,

mgr inż. Jakub Zakrzewski - Big data w geolokalizacji - o danych i ich potencjale,

mgr inż. Antoni Krokowicz - Komu ufać? - jak korzystać z technologii i social mediów w dzisiejszym świecie,

mgr inż. Piotr Til - Wdrożenie programu, rola programisty i konsultanta na przykładzie systemu SAP

dr inż. Przemysław Idziaszek - Budowanie aplikacji cloud-native - metodologia “12-factors”.

Przeprowadzony został również panel dyskusyjny z absolwentami UPP oraz studentami Informatyki Stosowanej. W jego trakcie poruszone zostały takie kwestie jak: przydatność pozyskiwanej w trakcie studiów wiedzy, planowanie kariery w IT w kontekście dynamicznych zmian technologicznych, czy też problem pozyskiwania wysokiej jakości wiedzy w kontekście ogromnej liczby materiałów dydaktycznych w internecie. Przeprowadzono także loterię dla uczestników wydarzenia, podczas której rozlosowano trzy książki “Programista samouk. Profesjonalny przewodnik”.

W trakcie spotkania przeprowadzona była transmisja na żywo, którą można było oglądać na stronie Koła Naukowego Informatyków na Facebooku. W jej trakcie widzowie mieli okazję brać aktywny udział w wydarzeniu poprzez zadawanie pytań prelegentom oraz panelistom.  Łącznie w wydarzeniu udział wzięło ponad 100 uczestników.

Tekst: Patryk Tubicz Zastępca Prezesa Studenckiego Koła Naukowego Informatyków
Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP