Chór Akademicki Coro da Camera wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "VOX LUCENSIS 2023"

Chór Akademicki Coro da Camera Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej- Silskiej powrócił z koncertów zagranicznych. Zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Vox Lucensis 2023", który odbył się w Lukce we Włoszech 17-21 maja 2023 r.

Śpiewy 21 chórów z 13 krajów wypełniły historyczne centrum miasta Lukka. Druga edycja międzynarodowego konkursu chórów "Vox Lucensis" trwała cztery dni, podczas  których chór Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykonał dwa koncerty, oba w prestiżowym Konserwatorium Muzycznym "Luigi Boccherini" - w piątek 19.05 o godzinie 21.00 oraz w sobotę 20.05 o godzinie 11.30. Oba występy spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony zgromadzonej publiczności. Pomiędzy występami członkowie Zespołu mieli również okazję, aby zwiedzić Pizę oraz Florencję.

Rzeczniczka prasowa UPP