Doktorantka Wydziału Leśnego i Technologii Drewna wyróżniona w konkursie na Rzecznika Nauki 2022

Podczas Kongresu Nauka i Media 2022  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki odbył się pierwszy konkurs na Rzecznika Nauki 2022. Wyróżnienie otrzymała Natalia Kartawik z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

Na scenie stanęło 10 finalistów, którzy mieli pięć minut, aby w ciekawy, przystępny i zrozumiały sposób opowiedzieć o swoich badaniach. Prezentacje oceniało jury w  Natalia Kartwik z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna podczas Kongresu Nauka i Media 2022 składzie dr hab. Jacek Wasilewski z Katedry Antropologii Mediów Uniwersytetu Warszawskiego, red. Stanisław Wryk wieloletni reporter "Wydarzeń" Telewizji Polsat oraz wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Łukasz Nowicki aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, lektor i prezenter telewizyjny. Jury zwracało szczególną uwagę na zawartość merytoryczną prezentowanych tematów, jasność przekazu oraz charyzmę i atrakcyjność wystąpienia.

Rzecznikiem Nauki 2022 została dr hab. inż. Sandra Paszkiewicz z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, której wystąpienie dotyczyło roślinnych polimerów i ich zastosowania w tworzeniu ekologicznych opakowań spożywczych. Natomiast jedno z dwóch wyróżnień trafiło do Natalii Kartawik z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP za prezentację o podróży w korony drzew w poszukiwaniu grzybów.

Rzeczniczka prasowa UPP