Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Doktorantka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach z wyróżnieniem w konkursie FameLab POLAND | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Doktorantka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach z wyróżnieniem w konkursie FameLab POLAND

FameLab to międzynarodowy konkurs dla badaczy i badaczek, którzy na scenie przedstawiają wybrane zagadnienie naukowe tak, by zaciekawić publiczność. W tym roku finał polskiej edycji konkursu odbył się w niedzielę 25 kwietnia online. Swoje wystąpienia miało 10 finalistów, wśród których znalazła się Natalia Leciejewska, doktorantka, zatrudniona od października 2020 roku na stanowisku asystenta w Katedrze Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt - Zespół Fizjologii i Biochemii Zwierząt.

 

 

 

Zwycięzcą 9. edycji konkursu FameLab Poland został Jerzy Łątka, architekt i naukowiec związany z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej. Oprócz nagrody  głównej  Jerzy Łątka zdobył też nagrodę publiczności. Drugie miejsce otrzymał dr Paweł Sobczuk, lekarz w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej w Narodowym Centrum Onkologii w Warszawie, związany również z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Trzecie miejsce przypadło dr. Mariuszowi Madejowi, mikrobiologowi z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Swoją nagrodę wręczyło również Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki, doceniając doktorantkę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu Natalię Leciejewską za prezentację pt. „Nieprzebadane, nielegalne i… niebezpieczne?”. Laureatka w pracy naukowej bada wpływ substancji zabronionych w sporcie na funkcjonowanie organizmu.

 

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców i naukowczyń na licencji Cheltenham Science Festival. FameLab Poland organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council. Konkurs odbył się pod patronatami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami konkursu są: Fundacja Kościuszkowska, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY