Drugi Piknik dla pracowników UPP

Tegoroczny Piknik zaplanowano w okresie, w którym przypadają staropolskie święta - Noc Świętojańska i Noc Kupały, związane ze letnim przesileniem słońca. Termin biegł się także z z końcem roku szkolnego co z pewnością pozwoliło dzieciom pracowników naszej Uczelni wziąć udział w tym wydarzeniu.

Hasło do rozpoczęcia popłynęło z godnych rozmiarów  sceny na której sygnały myśliwskie wykonał Zespół Trębaczy Myśliwskich VENATOR powróciwszy z XXVI  Uczestnicy 2. pikniku dla pracowników UPP przy dmuchanych zabawkach dla dzieci Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Mysliwskiej Zamość 2022  przywożąc ze sobą nagrody i wyróżnienia.

Gry, zabawy, konkursy przyciągnęły dzieci i dorosłych. A było sporo okazji do wykazania się zręcznością. Konkursy:  wchodzenia na skrzynki przygotowany przez Ogród Dendrologiczny, strzelania z łuku przygotowany przez Sekcje Łuczniczą Koła Leśników UPP, gra planszowa i  składanie krzesła na czas przygotowane przez Koło Naukowe Projektantów Mebli, miały swoich laureatów, a nagrody wręczał sam JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz w asyście Panów Prorektorów prof. dr. hab. Romana Gornowicza i prof. dr .hab. Piotra Ślósarza.

Na scenie nie mogło zabraknąć naszych najmłodszych artystów z ZPiT Łaniki, którzy dzielnie – bo w kostiumach ogrzewanych słońcem, przedstawili scenki rodzajowe i pokazy tańców w choreografii kierującej zespołem Elżbiety Uryzaj-Nowak. Po ZPiT Łaniki swoje popisy konkursowe pokazali tancerze Wielkopolskiego Klubu Tańców Polskich. Były też scenki rodzajowe w wykonaniu młodszych członków zespołu. WKTP wystąpił po fali sukcesów na I ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich o „Kryształowego Siewcę”, który miał miejsce po raz pierwszy w naszej Uczelni i przyciągnął tancerzy walczących  o „Kryształowego Siewcę” i Puchar Rektora z całej Polski. Po Pikniku tancerze z WKTP wzięli udział w mistrzostwach Polki,  z których wrócili z tytułami Mistrza Polski w różnych kategoriach.

Oczywiście Piknik nie mógł się obejść bez gospodarza JM Rektora Krzysztofa Szoszkiewicza, który powitał uczestników pikniku otwierając go oficjalnie, a przy tej okazji również w towarzystwie Panów  Prorektorów wręczył nagrody zwycięzcom turnieju dla pracowników w darta, zorganizowanego przez kierownika Centrum Kultury Fizycznej Sławomira Jurytę.

Dział Marketingu i Komunikacji, pod czujnym okiem Wojciecha Borzyszkowskiego,  przygotował, wiele atrakcji dla dzieci: zamek i zjeżdżalnie dmuchaną, basen z piłeczkami, trampolinę z siatką, dart dla najmłodszych  i fotobudkę. Było Przyrodnicze Koło Fortuny i malowanie twarzy w asyście studentów Koła Leśników, bańki mydlane i różne gry sportowe, które przygotowało Centrum Kultury Fizycznej i Klub AZS. Każdy uczestnik zabawy mógł liczyć na drobny upominek za aktywność i najlepsze wyniki.

Na scenie pojawił się „umiędzynarodowiony” Chór Akademicki Coro Da Camera pod kierownictwem dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej w piknikowym formacie i popularnym repertuarze, po czym zagrali członkowie Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej UPP trzymając galowy fason i wykonując „tangowy” repertuar pod dyrekcją dr. Mateusza MJ Sibilskiego.

Przed sceną na polanie zainstalował się ZPiT Łany im. Wiesława  Kaszubkiewicza , który przy użyciu pochodni, flar, dymów i świetnych kostiumów przedstawił jak zwykle fantastyczną scenę rodzajową „Noc Kupały”.

Finał należał do Brass Bandu Golden Collective, który pokazał klasę i  niezawodnie sprowokował do tańca obecnych jeszcze na pikniku.

Organizatorem II Pikniku UPP było Centrum Kultury Studenckiej UPP, którym kieruje piszący te słowa.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom, którzy włączyli się we współorganizację wydarzenia, udostępnili miejsce, zadbali o atrakcje dla dzieci i dorosłych, zapewnili biesiadne jadło, zadbali o dostarczenie wrażeń muzycznych i artystycznych, a także czuwali nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem imprezy. Szczególne podziękowania kieruję do Działu Gospodarczego i Zaopatrzenia, pod kierownictwem Piotra Anioły, który nadzorował organizację i logistykę imprezy.

Dziękuję również wszystkim pracownikom, którzy wraz ze swoimi rodzinami przybyli licznie na Piknik, mając nadzieję, iż spędzili miło i aktywnie letnie popołudnie, a niektórzy i wieczór przy fantastycznych popisach muzycznych na instrumentach dętych.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjeć z wydarzenia - https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-Studenckiej-236943809764696/photos/pcb.4976687902456906/4976620255797004/

Paweł Antkowiak
Centrum Kultury Studenckiej