Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dwaj studenci UPP zwycięzcami finału konkursu Student na Medal | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dwaj studenci UPP zwycięzcami finału konkursu Student na Medal

Studenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej Marek Wiącek i Adam Ogrodowicz zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w finale konkursu Student na Medal zorganizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Obaj zwycięzcy są studentami II roku Inżynierii rolniczej.

Konkurs Student na Medal został rozegrany w pierwszym dniu wystawy AGRO SHOW (piątek, 23 września) a w jego trakcie zawodnicy musieli zmierzyć się z  pięcioma praktycznymi zadaniami, które obejmowały: układy silników z zapłonem samoczynnym, układy hydrauliczne i kierownicze, układy elektryczne i elektroniczne, układ przeniesienia napędu oraz przegląd zerowy (przedsprzedażny). Aby zakwalifikować się do finału zawodnicy musieli wziąć udział w eliminacjach online, podczas których rozwiązywali testy. Do finału zakwalifikowało się pięciu studentów z najlepszymi wynikami uzyskanymi w eliminacjach.

Zwycięzcy prócz nagród rzeczowych uzyskali również możliwość startu w eliminacjach mających wyłonić reprezentanta naszego kraju na europejski konkursu umiejętności zawodowych EuroSkills 2023. W tych eliminacjach, czyli konkursie o nazwie SkillsPoland 2022, nasz Uniwersytet reprezentować będzie Adam Ogrodowicz. Marek Wiącek ze względów regulaminowych nie może ubiegać się o udział w konkursie EuroSkills 2023, ponieważ jest członkiem reprezentacji Polski na rozgrywane w tym roku zawody WorldSkills Competition 2022 Special Edition oraz startował już w konkursie EuroSkills 2021.

dr inż. Mirosław Czechlowski