Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dzień Korbola powrócił do Marcelina  | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dzień Korbola powrócił do Marcelina 

W ramach uczelnianego budżetu partycypacyjnego 9 września br. na terenie Stacji Doświadczalnej Katedr Wydziału Rolnictwa Ogrodnictwa i Bioinżynierii w Marcelinie odbył się uczelniany piknik „Dzień Korbola–Święto Dyni”. Organizatorem wydarzenia był Dziekański Zespół powołany do utworzenia Centrum Edukacji Ogrodniczej Marcelin. 

 

 

Święto Dyni  jest reaktywacją „Dni Korbola”, które były organizowane w latach 2004-2009 przez nieistniejąca już Katedrę Metod Ochrony Roślin     ówczesnego Wydziału Ogrodnictwa, a których inicjatorem był prof. dr hab. Tadeusz Baranowski. Wówczas otwarte na społeczność Poznania wydarzenie przyciągało rzesze osób nie tylko z Uczelni, ale również z całego miasta i okolic. Był to doskonały sposób na promocję ogrodnictwa i Uniwersytetu. 

 

Tegoroczny „Dzień Korbola”  miał przede wszystkim za zadanie integrować społeczność  akademicką, gdyż skierowany był do wszystkich pracowników, emerytów oraz studentów UPP wraz z rodzinami. Dla wszystkich chętnych organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje w postaci warsztatów, wykładów, prezentacji założonych kolekcji oraz konkursów z nagrodami,. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach florystycznych, zbudować owadzie domki czy zrobić dyniową karetę dla Kopciuszka, a wszystko odbywało się w pięknej scenerii starego parku wokół Dworku, który jest ozdobą Stacji.  Dodatkowymi atrakcjami były pokazy arborystów oraz możliwość skorzystania z porad przy stoisku lekarza roślin. 

 

Piękna pogoda oraz przewidziane atrakcje wzbudziły spore zainteresowanie, a na przybyszów, wśród których był rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz oraz dziekan Wydziału Rolnictwa Ogrodnictwa i Bioinżynierii prof. dr hab. Daniel Lipiński, czekała zupa z dyni oraz racuchy serwowane przez Marchewkowe Pole – zaprzyjaźnioną firmę cateringową. A  jeśli komuś smaki przypadły do gustu mógł również zakupić dynię oraz przetwory i inne produkty na własne potrzeby. 

 

Organizatorzy zapowiadają wprowadzenie „Dnia Korbola” do kalendarza stałych wydarzeń uczelnianych i już dziś zapraszają wszystkich na kolejną edycję w przyszłym roku. 

dr inż. Krzysztof Palot 

 

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP 

 

pomarańczowa dynia leży na ziemi  uczestnicy podczas wydarzenia rektor wrazz uczestnikami wydarzenia   uczestnicy wydarzenia rektor wraz z uczestnikami stoją przy ulu   pomarańczowa dynia na pieńku  uczestnicy wydarzenia ​​​​​​​ ​​

WYDZIAŁY