Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Euroasmus and Friends Cup z udziałem studentów UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Euroasmus and Friends Cup z udziałem studentów UPP

Ponad 80 uczestników z 8 państw, 60 strzelonych bramek, 17 zaciętych meczy tak wyglądał  Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Euroasmus and Friends Cup 2022, który odbył się 12 października na boisku Ośrodka Przywodnego Rataje. Tegoroczne rozgrywki odbyły się pod hasłem „Razem gramy, razem kibicujemy, razem świętujemy!”. Na boisku wystąpili również studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i to z jakim efektem.

W turnieju udział wzięło 8 zespołów: Liban, Uzbekistan, Algieria, Indie, Francja, Hiszpania, Portugalia i Polska składających się z 10 międzynarodowych  studentów (studiujących w Poznaniu), reprezentujących swoje ojczyste kraje. Drużyny reprezentowały konkretne kraje (co najmniej 4 zawodników musiało być obywatelami tego kraju). Turniej wygrała reprezentacja Polski, w skład której wchodzili studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Co ciekawe mocnym wsparciem zwycięskiej drużyny byli nasi studenci z Nigerii.

EUROASMUS AND FRIENDS CUP od lat cieszy się wielką popularnością wśród zagranicznej społeczności akademickiej. Rozgrywki zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2012 roku,
z okazji odbywających się w Poznaniu Mistrzostw Europy. Turniej ma na celu integrację studentów z całego świata, uczących się w Poznaniu oraz promocję miasta, dzięki obszernym fotorelacjom na portalach społecznościowych. Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Pracownia Pomysłów, a wśród tegorocznych partnerów był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​