Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Futsaliści UPP na podium | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Futsaliści UPP na podium

Po dekadzie oczekiwania, nastał czas triumfu dla piłkarzy futsalowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w Akademickich Mistrzostwach Polski w Futsalu.  

 

 

W 2014 roku studenci UPP zajęli czwarte miejsce w półfinałach w Szczecinie, ale tegoroczna drużyna poprawiła to osiągnięcie, zdobywając trzecie Osiem osób, w pierwszym rzędzie trzech chłopaków, w drugim rzędzie pięciu, ubrani w stroje sportowe, stoją w bramce miejsce w Toruniu. W eliminacjach wojewódzkich drużyna uplasował się na piątym miejscu i nikt nie stawiał drużyny UPP w gronie kandydatów do awansu. W meczach grupowych drużyna rywalizowała z zespołami Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Szczecińskiego i Politechniki Bydgoskiej. Pierwsze spotkanie grupowe było zaciętym pojedynkiem w derbach poznańskich uczelni, z którego drużyna UPP wyszła zwycięsko pokonując Politechnikę Poznańską 2:1. Kolejne starcie z Uniwersytetem Szczecińskim było prawdziwym emocjonalnym rollercoasterem - drużyna UPP odbiła się od trzechbramkowej straty, triumfując 7:5 i zapewniając sobie miejsce w półfinale. O decydujące pierwsze miejsce w grupie powalczyli z Politechniką Bydgoską, pokonując ją 4:1 i z kompletem punktów wygrywając grupę. W ćwierćfinale zmierzyli się z gospodarzami, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, wygrywając 1:0 i zapewniając sobie bilet do półfinału, a także awans na finały w Warszawie. 

 

W półfinale drużyna UPP, mimo dogodnych okazji, przegrała z Politechniką Gdańską 2:1, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju. Walka o podium odbyła się z Akademią Nauk Stosowanych z Piły. Po remisie 1:1 w regulaminowym czasie gry, studenci UPP zwyciężyli 3:2 w rzutach karnych, zajmując zaszczytne trzecie miejsce. 

 

Warto podkreślić, że drużyna UPP rywalizowała z najmniejszą liczbą graczy w turnieju, dowodząc, że to jakość, a nie ilość, przynosi zwycięstwo. Ostateczne miejsce na podium jest zasłużoną nagrodą dla tej wyjątkowej ekipy, w skład której weszli:  

  • Patryk Gutowski 

  • Hubert Owczarski 

  • Maksymilian Darosz 3/2* 

  • Gabriel Zieliński 3/1*

  • Jakub Hemmerling 2/3*

  • Mateusz Kruszlewski 3*

  • Jan Skitek 1/6*

  • Eliasz Szymański 2/1*

  • Hubert Kosicki 2/3*

*gole/asysty

 

Ogromne gratulacje dla całego zespołu i trenera sekcji Rafała Gozdeckiego. 

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY