Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility IX. Poznańskie Dywany Kwiatowe 2022 wykonane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

IX. Poznańskie Dywany Kwiatowe 2022 wykonane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

 W parku Adama Mickiewicza w Poznaniu, przed Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki, pojawił się dywan kwiatowy przedstawiający barwną wizualizację serca, w którym krzyżują się dłonie dwóch osób. Podkreślają to dwa mankiety, które symbolizują flagę Polski i Ukrainy. Cały dywan wieńczy napis „Podaj rękę Ukrainie”. Autorką projektu jest inż. arch. kraj. Agata Walczak- Górka, prezes Koła Naukowego Architektury Krajobrazu (KNAK) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Tegoroczny Dywan Kwiatowy tradycyjnie wykonany został przez studentów Koła Naukowego Architektury Krajobrazu (KNAK) Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a studentów podczas pracy odwiedził rektor UPP, prof. dr. hab. Krzysztof Szoszkiewicz.

 

 

 

Dywan kwiatowy ułożony z ponad 150 tysięcy kobierców tulipanów ma zachęcać do nieustannej pomocy i podania symbolicznej ręki Ukrainie. Jednocześnie jest  podziękowaniem dla społecznych organizacji i indywidualnych osób, które działają na rzecz pomocy uchodźcom. Dywan jest żywym pomnikiem dla osób, które odeszły od nas z powodu wojny, pozostały na niej, bądź przybyły do Poznania i Wielkopolski uciekając od jej niebezpieczeństwa. Poznań otwiera swoje serce dla Ukrainy i podaje jej pomocną dłoń, nieustannie oferując pomoc obywatelom uciekającym z własnego kraju z powodu wojny. Dlatego też, poprzez akcję „PODAJ RĘKĘ UKRAINIE” chcemy okazać solidarności z atakowaną Ukrainą. Solidarność z osobami, które straciły rodziców, małżonków, rodzeństwo, dzieci czy inne osoby bliskie lub przyjaciół na skutek wojny.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa. Za ułożenie  tegorocznego dywanu kwiatowego odpowiadało 15 studentów z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu (KNAK) Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wzór wytyczali: Agata Walczak- Górka, Weronika Falkowska oraz Igor Mikułka, a kwiaty usypywały: Olga Borowska, Weronika Czeska, Marta Góral, Angelika Gryglewicz, Natalia Grzeszczuk, Paulina Kiśluk, Zuzanna Kolano, Agata Sołtys, Jagoda Stachowska, Dominika Wach, Julia Szymonika i Agata Zygmunt. 

Kwiatowy dywan można podziwiać do niedzieli, 15. maja.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY