Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Koncerty uczelnianego Chóru Akademickiego Coro da Camera | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Koncerty uczelnianego Chóru Akademickiego Coro da Camera

Miniony weekend był niezwykle pracowity dla Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, pod dyrekcją dr Barbary Dąbrowskiej-Silskiej. Od października 2021 r. zespół pracuje w poszerzonym, międzynarodowym składzie, dzięki czemu nabrał on zupełnie nowej energii i wyróżniającego się brzmienia.

W piątek. 13 maja br., chór zapewnił oprawę muzyczną uroczystości promocji doktorskich oraz wręczenia dyplomów doktorskich i habilitacyjnych, która odbyła się w   Biocentrum.

Dzień później, w sobotę 14 maja, chór wystąpił w charytatywnym koncercie zatytułowanym „Dzieciom Ukrainy”, który odbył się w Kolegium Rungego. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Dr Clown oddział Poznań. Dzięki hojności przybyłej na koncert publiczności, udało się zebrać ponad 1 tys. zł. Wolontariusze Fundacji Dr Clown zakupią za te środki kredki, bloki rysunkowe, gry i zabawki, które będą wykorzystywane przez nich podczas pracy z ukraińskimi dziećmi przebywającymi w Poznaniu. Wśród gości sobotniego koncertu Chóru Akademickiego UPP, oprócz licznie zgromadzonej publiczności znalazł się także uczelniany opiekun chóru, prorektor ds. studiów, prof. dr hab. Piotr Ślósarz.

W niedzielę 15 maja Chór CORO DA CAMERA zaprezentował się podczas koncertu „Gaudeamus”, który rozpoczął się o g.19.00 w Auli UAM i stanowił prolog do rozpoczynającego się 18 maja Międzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat. https://cantat.amu.edu.pl/pl/universitas-cantat-2022/koncerty/prolog

Podczas koncertu zaprezentowało się osiem poznańskich chórów akademickich. Chór UPP wystąpił z udziałem pianistki Anny Piwosz oraz saksofonistki Klaudii Gałki. Zespół wykonał pięć utworów, wśród których znalazły się chóralne opracowania piosenek pop oraz utwory nawiązujące do kultury afrykańskiej. Zabrzmiał więc także tradycyjny bęben afrykański o nazwie djembe. Zgromadzona w Auli Uniwersyteckiej publiczność niezwykle gorąco nagrodziła oklaskami występ Chóru Akademickiego CORO DA CAMERA, a obecny na koncercie rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz serdecznie pogratulował znakomitego występu dyrygentce oraz chórzystom, a po koncercie dokonał wpisu na stronie chóru.

Fragmenty wysąpienia chóru Coro da Camera -TUTAJ

Teraz chórzyści mają kilka dni zasłużonego odpoczynku, a następnie zaczną się przygotowywać do kolejnych, tym razem międzynarodowych wyzwań, o czym będziemy informować na bieżąco.

Tekst: dr Barbara Dąbrowska-Silska

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP