Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Konsultacje ze społecznością akademicką Strategii Rozwoju UPP na lata 2022-2026 | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Konsultacje ze społecznością akademicką Strategii Rozwoju UPP na lata 2022-2026

W związku z zakończeniem kolejnego etapu prac nad przygotowaniem Strategii Rozwoju UPP na lata 2022-2026 w dniach 6 i 7 czerwca 2022 r. odbyły się konsultacje umożliwiające udział wszystkim osobom, chcącym zaangażować się w udoskonalenie tego opracowania. Uwagi można było zgłaszać wykorzystując formularz internetowy, za pomocą e-maila lub bezpośrednio na jednym z wielu spotkań dostępnych dla wszystkich członków naszej wspólnoty uniwersyteckiej.

Ostatnie spotkanie w tym cyklu konsultacji odbyło się w dniu 7 czerwca i rozpoczął je Piotr Pokorny z Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, z którym współtworzona   jest  strategia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przedstawił on proces tworzenia dokumentu - schemat działań, organizację pracy oraz poszczególne etapy opracowywania strategii, podkreślając jednocześnie jego unikatowy charakter na skalę Polski. „Proces przygotowania strategii był rozłożony w czasie, to pozwoliło na zaangażowanie pracowników na wszystkich etapach pracy nad dokumentem. Widać, że wspólnota Uczelni chce działać i angażować się w zmiany, gdyż zwrotność ankiet była naprawdę wysoka. Otrzymaliśmy ponad 100 propozycji, które były wnikliwie analizowane i wykorzystywane w procesie formułowania strategii” - mówił podczas spotkania Piotr Pokorny.

Główne założenia strategicznego dokumentu przestawił Rektor wraz z Prorektorami i Kanclerzem. Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz zwrócił uwagę, że dokument został przygotowany w sposób możliwie jak najbardziej konkretny. „Mamy potencjał, by być wiodącym uniwersytetem i takie są nasze ambicje. Aby zrealizować te założenia potrzebne są przemyślana wizja, klarownie postawione cele i twarde odniesienia, które mają stanowić azymut, do którego wszyscy będziemy zmierzać” – tłumaczył Rektor UPP.

Prace nad dokumentem cały czas trwają i władzom Uczelni zależy na opinii jak największej liczby członków wspólnoty akademickiej, dlatego z zainteresowaniem rozważą sugestie w zakresie diagnozy ryzyk i sugerowanych rozwiązań. W związku z powyższym zachęcamy do zgłaszania uwag i propozycji, korzystając z formularza zamieszczonego pod poniższym linkiem:

Konsultacje potrwają do 17 czerwca br.

Rzeczniczka prasowa UPP