Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Mój czas minął - pożegnanie Zenona Musiała, wieloletniego kierownika z Zespołu Pieśni i Tańca "Łany" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Wczoraj (27.04.2022) w Kolegium Rungego odbyła się pożegnalna uroczystość Zenona Musiała, który kończy swoją pracę zawodową jako kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Łany Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uroczystość poprowadził Paweł Antkowiak, kierownik Centrum Kultury Studenckiej UPP, a oprawę artystyczną zapewnili przedstawiciele Zespołu „Łany”.

Zenon Musiał kierownikiem Zespołu Pieśni i Tańca Łany Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został w roku 1981 i po ponad 40 latach pracy przechodzi na zasłużoną  emeryturę. Pozostawia po sobie Zespół, który swoim profesjonalizmem, wysokim poziomem artystycznym i bogatym folklorystycznym repertuarem, popularyzuje polską kulturę narodową, stanowiąc wspaniałą wizytówkę Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Za ten cały okres pracy, promowania wizerunku Uczelni oraz krzewienie wrażliwości do folkloru i kultury polskiej Zenon Musiał usłyszał podziękowania z ust władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, które reprezentowali w tym dniu prof. dr hab. Piotr Ślósarz, prorektor ds. studiów oraz prof. dr hab. Piotr Goliński, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Prof. dr hab. Tadeusz Wallas, prorektor ds. kadr i rozwoju UAM również dołączył do podziękowań w imieniu swojej macierzystej uczelni i całego akademickiego Poznania. Zespół „Łany” to prawdziwy skarb mówił rektor Wallas. Podziękowaniom, za wieloletnie zaangażowanie i wysiłek włożony w rozwój Zespołu „Łany”, a także za entuzjazm, pasję i serce włożone w codzienną pracę, nie było końca.

W swojej pożegnalnej mowie Zenon Musiał dziękował Zespołowi, za cierpliwość i za wyrozumiałość, że mimo pojawiających się przeszkód zawsze stawali na wysokości zadania. „Taka postawa była i jest podstawą naszego sukcesu, dzięki któremu udawało się nam sławić dobre imię Uczelni i miasta” - mówił wieloletni kierownik Zespołu. „Dziękuję za życzliwość władz rektorskich wszystkich kadencji. Dzisiaj z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany swoją działalnością zawodową. Teraz moją główną troską jest, aby  „Łany” dalej się rozwijały, jedźcie dalej, a ja będę starał się was wspierać i pomagać. Mój czas minął, ale swoją pomoc deklaruję”- mówił, nie kryjąc wzruszenia Zenon Musiał.

Rzeczniczka prasowa UPP

fot. Andrzej Tarnowski