Medal „Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” dla Leśnego Zakładu Doświadczalnego Siemianice

Samorząd Województwa Wielkopolskiego nadał Leśnemu Zakładowi  Doświadczalnemu Siemianice „Odznakę Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Uznano i wyróżniono Zakład za wieloletnią działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną oraz realizację wielu projektów proekologicznych, służących lokalnym społecznościom. Doceniono wkład  LZD Siemianice w promocję i rozwój południowej Wielkopolski oraz owocną współpracę z samorządami Powiatu Kępińskiego w ramach działalności gospodarczej, ochrony przyrody, edukacji przyrodniczej, turystyki i sportu, a także ochrony przeciwpożarowej.

Uroczystość wręczenia Odznaki odbyła się w 4 maja 2022 r. w siedzibie Leśnego Zakładu Doświadczalnego Siemianice. Wzięli w niej udział rektor UPP prof. dr hab.  Krzysztof Szoszkiewicz, wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis i wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który przekazał Odznakę na ręce dyrektora LZD Siemianice Iwo Gałeckiego.

Przed uroczystością Rektor UPP miał okazję złożyć wizytę w nowej siedzibie Zakładu  Doświadczalnego. W trakcie spotkania rozmawiano o potrzebie bardziej intensywnego działania Uniwersytetu w szeroko pojętym rozwoju południowej Wielkopolski i co niemniej ważne, promocji Uczelni w tym regionie. Przyjęte w tym zakresie zamierzenia wpisują się w zadania stawiane Leśnemu Zakładowi Doświadczalnemu Siemianice, jako integralnej części Alma Mater.

Tekst: Iwo Gałecki, dyrektor LZD Siemianice

Redakcja: Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa UPP