Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Monografie Wydawnictwa UPP wyróżnione w konkursach na najlepsze książki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Monografie Wydawnictwa UPP wyróżnione w konkursach na najlepsze książki

W piątek 11 marca podczas otwarcia Poznańskich Targów Książki zostały wręczone nagrody w trzech konkurach na najlepsze książki naukowe oraz popularnonaukowe. Konkursy, organizowane przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od lat towarzyszą Poznańskim Targom Książki. W tym roku razem do udziału w trzech konkursach 42 wydawnictwa zgłosiły 110 publikacji. Wśród laureatów - autorów i wydawców – i tym razem znalazły się książki opublikowane w Wydawnictwie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką wyróżnienie otrzymała monografia „Porównanie stanowisk roślinnych z połowy XX i początku XXI wieku w Nadleśnictwie Doświadczalnym Zielonka”  Moniki Konatowskiej i Pawła Rutkowskiego. Na konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką o Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki oraz o Nagrodę JM Rektora Uniwersytetu in. Adama Mickiewicza w Poznaniu zgłoszono 56 publikacji i 19 wydawnictw.

Wyróżnienie zdobyła też monografia pod redakcją Janusza Olejnika i Stanisława Małka „Rola lasu w pochłanianiu dwutlenku węgla” w drugim z konkursów o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. Ks. Edwarda Pudełki. Na Konkurs wpłynęło 28 publikacji z 10 wydawnictw.

Jury w obu konkursach obradowało w niezmienionym od lat składzie: red. Grażyna Banaszkiewicz, prof. Anna Cysewska-Sobusiak (Politechnika Poznańska), red. Piotr Dobrołęcki (przewodniczący jury), prof. Przemysław Hauser (UAM), Henryk Podolski (były przewodniczący Stowarzyszenia), prof. Grzegorz Raubo (UAM) i prof. Waldemar Uchman (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu).

To satysfakcja i radość tak dla autorów, jak i redaktorów oraz pozostałych osób, których praca nad wydaniem książek została doceniona i wyróżniona wśród tak wielu zgłoszonych tytułów.

Rzeczniczka prasowa UPP