Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Napis kwiatowy wykonany przez Koło Naukowe Architektów Krajobrazu UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Napis kwiatowy wykonany przez Koło Naukowe Architektów Krajobrazu UPP

25 września 2021 roku odbyła się inauguracja XI edycji cyklu edukacyjnego "Senioralni Poznań". W tym roku również studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu włączyli się w obchody inauguracji.

25 września 2021 roku odbyła się inauguracja XI edycji cyklu edukacyjnego "Senioralni Poznań". W tym roku również studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu włączyli się w obchody  inauguracji. Członkowie Koła Naukowego Architektury Krajobrazu przy współpracy z SITO Poznań oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych z tej okazji zostali poproszeni o wykonanie napisu kwiatowego. Na terenie AWF, 20-metrowy napis "Senioralni Poznań" został zaprojektowany z dwóch odmian wrzosów - białych i różowych, których łączna liczba przekroczyła aż 1700 sztuk. Za projekt odpowiadała Wiceprezes KNAK - inż. arch. kraj. Agata Walczak-Górka, która również w maju tego roku zaprojektowała dywan kwiatowy z okazji VIII Poznańskich Dywanów Kwiatowych. Wraz z nią napis układali członkowie Koła: Weronika Falkowska, Igor Mihułka, Weronika Michalczak, Oliwia Stachowska, Agata Zygmunt oraz Karolina Olejniczak.

Dzięki formie kwiatów w doniczce, Seniorzy po skończonej inauguracji mogli zabrać trochę jesieni do domu, przygarniając wrzosy pod swoją opiekę. Część kwiatów została również przekazana do poznańskich domów pomocy społecznej.

Agata Walczak-Górka

Zdjęcia: SITO Poznań, Centrum Inicjatyw Senioralnych Poznań