Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Narodowy Dzień zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Narodowy Dzień zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W tym roku, po raz pierwszy, rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego będzie obchodzona jako święto państwowe — Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Z tej okazji na kampusie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powiewa chorągiew z białym orłem — symbolem wielkopolskiego zwycięskiego zrywu.

Powstanie Wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 r. Trwało 52 dni i było wyrazem niezwykłego obywatelskiego zjednoczenia przekutego w walkę o wolność i niepodległość kraju. W tym roku  obchodzimy jego 103. rocznicę. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „NASZE Powstanie WielkoPOLSKIE”. Aby godnie uczcić powstańczych bohaterów, kampus UPP udekorowany został flagami narodowymi, a przed Collegium Maximum na masztach wśród biało-czerwonych flag, zawisła flaga powstańcza.

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​   ​​​​​​​ ​​​​​​​