Nauka przeciw pandemii

„Nauka przeciw pandemii” to inicjatywa zrzeszająca uznanych ekspertów ze środowiska naukowego pod przewodnictwem prof. Andrzeja M. Fala, którzy zjednoczyli się na rzecz szerzenia rzetelnej informacji dotyczącej konieczności szczepień przeciw COVID-19 oraz innowacyjnych technologii zastosowanych w szczepionkach. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu angażując się od samego początku w akcje wspierające walkę z pandemią wywołaną przez wirusa SARS-CoV-2, włączył się również czynnie w tę inicjatywę. 

 

 

Do najważniejszych celów projektu "Nauka przeciw pandemii" należą: szerzenie zweryfikowanej, merytorycznej wiedzy o szczepieniach przeciw COVID-19, edukowanie na temat zastosowania innowacyjnych technologii w szczepieniach przeciw COVID-19, dostarczanie sprawdzonych informacji na temat zagadnienia przedstawicielom środowiska medycznego, mediom oraz szerzej ogółowi społeczeństwa oraz wspieranie wszystkich działań zmierzających do świadomego poddawaniu się szczepieniu jak największej części społeczeństwa.

 „Szerząca się antywiedza na temat szczepień przeciw COVID-19 powoduje, że część społeczeństwa pozostaje nadal nieufna wobec tej procedury medycznej. Zaprzeczając potrzebie szczepień, stawiamy na szali nie tylko siebie jako jednostkę, ale też życie najbliższych, znajomych i współpracowników” – mówi prof. UPP, dr hab. Joanna Zeyland, Koordynator działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2. „Dlatego jako Uczelnia postanowiliśmy wesprzeć inicjatywę „Nauka przeciw pandemii” i czynnie włączyć się w szerzenie wiedzy na temat szczepień przeciw COVID-19” -  podsumowuje prof. J.Zeyland.

W ramach inicjatywy naukowcy przygotowali białą księgę pod tytułem „Szczepienia przeciw COVID-19. Innowacyjne technologie i efektywność” będącą rzetelnym kompendium wiedzy o szczepieniach, technologii i ich zasadności w walce z pandemią. Publikacja to pierwszy, tak kompleksowy, dokument przygotowany przez przedstawicieli nauki i medycyny praktycznej na rzecz edukacji i szerzenia rzetelnej informacji na temat szczepionek przeciw COVID-19.

 

Więcej o akcji https://naukaprzeciwpandemii.pl/  

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

ZałącznikRozmiar
PDF icon NAUKA PRZECIW PANDEMII - BIAŁA KSIĘGA325.87 KB
Data aktualizacji: 
pon., 04/01/2021

Udostępnij ten artykuł