Naukowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu we władzach Polskiego Towarzystwa Leśnego

W dniach 8 - 10 września br. w Starych Jabłonkach odbył się zjazd sprawozdawczo – wyborczy Polskiego Towarzystwa Leśnego, podczas którego wybrano władze Towarzystwa kadencji 2022-2026, wśród których znalazło się czterech naukowców Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP.

W skład nowego zarządu weszli: prof. dr hab. Piotr Łakomy, prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz, prof. UPP dr hab. Wojciech Kowalkowski i prof. UPP dr hab.  Jarosław Szaban. Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się 10 października br., nastąpiło ukonstytuowanie się nowych władz. W skład prezydium Zarządu Głównego został wybrany prof. dr hab. Dariusz Gwiazdowicz, a funkcję zastępcy przewodniczącego Zarządu Głównego powierzono prof. UPP dr hab. Wojciechowi Kowalkowskiemu. 12-osobowe Prezydium Zarządu Głównego jest organem wykonawczym Zarządu Głównego i kieruje bieżącą działalnością Towarzystwa.

Początki Polskiego Towarzystwa Leśnego sięgają roku 1882, kiedy to we Lwowie odbył się I Walny Zjazd Galicyjskiego Towarzystwa Leśnego. Pod nazwą obecną Towarzystwo istnieje od 1925 roku. II Wojna Światowa przerwała jego działalność. Wznowiono ją w roku 1946, a w rok później ukazał się kolejny numer Sylwana – wychodzącego od 1820 roku, najstarszego pisma leśnego w Polsce i jednego z najstarszych tego typu na świecie. Obecnie Towarzystwo liczy ponad 5100 członków zgrupowanych w 19 oddziałach.

Rzeczniczka prasowa UPP