Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Naukowcy UPP na konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie" | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Naukowcy UPP na konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie"

Narodowe Wyzwania w Rolnictwie to jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń, które wpisało się już na stałe do rolniczego kalendarza. Formuła spotkań rolników zaproponowana przez „Farmera” i jego wydawcę Grupę PTWP cieszy się ich dużym zaufaniem, gdyż wiedza potrzebna do podejmowania przez nich decyzji produkcyjnych jest pozyskiwana właśnie na tej konferencji. Wśród prelegentów i ekspertów nie mogło zabraknąć naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Co warte podkreślenia byli to jedyni przedstawiciele świata nauki.

 

 

Konferencja „Narodowe Wyzwania w Rolnictwie”, które odbyła się 3 listopada 2021 r., była okazją do spotkania się osób, którym przyszłość polskiego rolnictwa leży na sercu. „Wymiana  doświadczeń i opinii na naszych spotkaniach jest inspirująca dla każdej ze stron – zarówno dla producentów, jak i dla ustawodawców oraz firm wspomagających swoimi produktami polskich producentów. Żeby się rozwijać, trzeba rozmawiać. Jesteśmy dumni, że co roku dajemy tę możliwość wszystkim przedstawicielom branży” – piszą organizatorzy.

 

Podczas wydarzenia swoje wystąpienia mieli:

dr hab. Łukasz Sobiech, Katedra Agronomii Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii „Odporność czy błędy w ochronie – jak skutecznie stosować pestycydy?”  

https://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skonczyly-sie-czasy-wysokiej-skutecznosci-pestycydow,112627.html

 

dr inż. Mirosław Czechlowski, Katedra Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej „Dopasowanie maszyn w gospodarstwach do wymogów klimatyczno-środowiskowych” oraz udział w dyskusji „Rolnictwo 4.0 – trendy i wyzwania w technice”

https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/nwwr-maszyny-rolnicze-w-kontekscie-zielonego-ladu-co-sie-zmieni,112644.html

 

dr n. wet. Sebastian Smulski, Katedra Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach „Stado wolne od chorób wirusowych a przyszłość hodowli” oraz „Wyzwania w hodowli bydła wobec produkcji mleka w Polsce”.

 

dr hab. Witold Szczepaniak, Zakład podstaw i systemów nawożenia Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii „Rola mikroelementów w optymalizacji nawożenia rzepaku ozimego azotem oraz  Dostosowanie nawożenia rzepaku do warunków jego uprawy”

 

dr hab. inż. Marcin Pszczoła, Katedra Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach „Hodowla bydła a emisja gazów cieplarnianych” http:// https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/czy-ograniczenia-w-emisji-gazow-cieplarnianych-moga-byc-oplacalne-dla-hodowcow-bydla,112883.html 

 

Więcej o wydarzeniu: https://www.narodowe-wyzwania.farmer.pl/2021/pl/

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

 

WYDZIAŁY