Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility O uniwersytecie otwartym na świat w nowych Wieściach Akademickich | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

O uniwersytecie otwartym na świat w nowych Wieściach Akademickich

Uniwersytety w swojej niemal tysiącletniej tradycji szczególnie rozwinęły międzynarodowy wymiar działalności – w znacznie wyższym stopniu niż inne podmioty życia społecznego. Widać to przede wszystkim w obszarze badań naukowych. Akademicka aktywność międzynarodowa od zawsze była podejmowana w sposób naturalny, a jej siłą napędową jest potrzeba wymiany intelektualnej, chęć rozwoju oraz dzielenia się wiedzą i najnowszymi osiągnięciami.

Na łamach nowego numeru „Wieści Akademickich” rozmawiamy właśnie o rozwoju współpracy międzynarodowej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Przedstawiamy projekty  realizowane  przez naukowców, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami ze współpracy międzynarodowej i wymian zagranicznych. Obcokrajowcy, którzy coraz liczniej zasilają grono studentów, opowiadają o wrażeniach z pobytu w Polsce i na UPP. W bieżącym numerze poruszamy także problem używania żeńskich końcówek nazw zawodów, funkcji i stanowisk, który nadal budzi kontrowersje. Jak to wygląda w środowisku uniwersyteckim? Czy z chęcią używamy feminatywów? Kwestia ta, jak się okazuje, wcale nie jest rozstrzygnięta.

Zapraszamy do lektury!

Numer do pobrania: