Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Odsłonięcie daty przyznania doktoratu honoris causa prof. dr. hab. Andrzejowi Mockowi | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Po inauguracji roku akademickiego, 6 października 2022 r., w holu Collegium Maximum, uroczyście odsłonięto datę i miejsce przyznania tytułu doktora honoris causa prof. dr. hab. Andrzejowi Mockowi.

Prof. dr hab. Andrzej Mocek, emerytowany pracownik Katedry Gleboznawstwa i Ochrony Gruntów Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, wybitny  znawca gleb, ekspert w zakresie ochrony gruntów i ich rekultywacji, w roku 2019 został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Profesor od 30 lat współpracuje naukowo z Instytutem Nauk o Glebie, Żywienia Roślin i Ochrony Środowiska UPWr w zakresie badań terenów zdegradowanych przez przemysł i górnictwo. W wyniku pandemii tytuł odebrał dopiero podczas tegorocznego dnia Święta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Pisaliśmy o tym tutaj https://puls.edu.pl/nauka-i-badania/prof-andrzej-mocek-doktorem-honoris-causa-uniwerytetu-przyrodniczego-we-wroc-awiu

To już drugi tytuł doktora honoris causa przyznany prof. dr. hab. Andrzejowi Mockowi. Pierwszy otrzymał  w roku 2016 na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Rzeczniczka prasowa UPP