Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Agrobiznes w obliczu epidemii koronawirusa - debata | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Agrobiznes w obliczu epidemii koronawirusa - debata

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W dniu 29 kwietnia 2020 roku prof. UPP dr hab. Wawrzyniec Czubak wraz z Studenckim Kołem Naukowym Ekonomistów Agrobiznesu UPP i SKN Gospodarki Żywnościowej UEP przygotował debatę on-line studentów i doktorantów nt.: Agrobiznes w obliczu epidemii koronawirusa. Była to pierwsza w historii Koła i Uniwersytetu studencka debata on-line!

 

Przedmiotem debaty były rozważania o skutkach epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 dla obecnej i przyszłej sytuacji rolnictwa oraz szeroko pojętego agrobiznesu. Właściwa strategia mikroekonomiczna gospodarstw rolnych i firm agrobiznesu oraz próby politycznego przeciwdziałania, czy choćby ograniczania, wpływu kryzysu wymagają zgromadzenia wiedzy o uwarunkowaniach i zagrożeniach stabilności agrobiznesu w warunkach obecnej epidemii i szacowanych przemian, jakie nastąpią w funkcjonowaniu sektora. Debata miała formę panelu dyskusyjnego. Moderatorem był Wawrzyniec Czubak, a w debacie łącznie brało udział 25 osób - studentów, doktorantów i pracowników naukowych UPP i UEP.

 

Z relacją z debaty można się zapoznać na stronie internetowej Wydziału Ekonomiczno-Społecznego. 

 

8 maja br. o godz. 13.00 zapraszamy na panel dyskusyjny - Agribusiness facing the coronavirus crisis – international academic debate” (on-line: https://zoom.us/j/94265952512). Więcej informacji z załączniku. 

 

 

Dział Marketingu i Komunikacji 

 

ZałącznikRozmiar
PDF icon Invitation202.85 KB

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY