Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Kolejny sukces naszych sportowców | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kolejny sukces naszych sportowców

Siatkarze plażowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wśród mężczyzn zdobyli brązowy medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal w typie uczelni społeczno-przyrodniczych w Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Rywalizacje finałowe Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej odbyły się w Gdyni w dniach 10-13. września 2020r. „Turniej zawsze odbywał się w czerwcu i obawialiśmy się nieco o aurę. Na szczęście pogoda była łaskawa, a mecze przez trzy dni toczyły się w pięknym słońcu. Cieszymy się, że impreza w Gdyni ma już swoją wieloletnią tradycję i mam nadzieję, że w przyszłym roku też się tutaj spotkamy. Oby w czerwcu” – mówił Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego, który kolejny raz organizował zawody.

Tydzień wcześniej dwie pary męskie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zapewniły sobie awans do finału zdobywając dwa medale w Szczecinie podczas półfinału strefy A AMP. W miniony weekend zawodnicy UPP potwierdzili znakomita formę i walczyli o najwyższe lokaty w finale z najsilniejszymi uczelnianymi reprezentacjami z całej Polski. W tych starciach para Aleksander Poznański oraz Damian Marcjan wywalczyła 4 lokatę, natomiast Kamil Radzikowski i Marcin Szczechowicz uplasowali się na 7 miejscu. Te wspaniałe wyniki zapewniły Uczelni brązowy medal w klasyfikacji generalnej, której wyniki wliczają się do ogólnej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski i złoty medal  w typie uczelni społeczno-przyrodniczych Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Trenerem naszych siatkarzy plażowych i kierownikiem zespołu, który doprowadził do uzyskania tak znakomitych wyników, jest Sławomir Juryta (CKF).

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

fot. mgr Julia Samulczyk

 

WYDZIAŁY