Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility „TEAMS – WSKAZÓWKI” zespół, w którym dzielimy się dobrymi praktykami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

„TEAMS – WSKAZÓWKI” zespół, w którym dzielimy się dobrymi praktykami

Epidemia koronawirusa spowodowała, że z dnia na dzień nasza praca oraz nauka przeszła na tryb zdalny przy wykorzystaniu narzędzi, z których wcześniej nie korzystaliśmy. Transformacja cyfrowa jednym przychodzi  zupełnie naturalnie i z wielką łatwością, inni potrzebują wskazówek i wsparcia. Dlatego prof. UPP dr hab. Dominik Kmiecik stworzył zespół „Teams – wskazówki”.

„Teams – wskazówki” to zespół utworzony na platformie Teams, gdzie znajduje się wiele cennych informacji dotyczących wykorzystania w nauce zdalnej Microsoft Teams. Prof. UPP dr hab.  Dominik Kmiecik z Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP, dzieli się swoją wiedzą i praktyką, podpowiada jak efektywnie wykorzystywać Teams w nauce zdalnej i rozwiązywać ewentualne problemy.

„Nowe technologie są użytecznymi instrumentami w środowisku edukacyjnym, a korzystanie z nich może twórczo wpłynąć na sposób kształcenia i prowadzenia zajęć. Możemy zacząć mówić językiem pokolenia, które używa technologii w sposób naturalny” – mówi prof. UPP dr hab. Dominik Kmiecik. – „Stworzyłem ten zespół dlatego, że nowe technologie w edukacji mnie bardzo wciągają oraz ponieważ widzę dużą potrzebę rozwoju umiejętności obsługi narzędzi jakie mamy do dyspozycji w tym nietypowym czasie. Programy z jakich korzystamy są rozbudowane, ale dają nam możliwości znacznie wykraczające poza ramy edukacji. Wykorzystanie Teamsa oraz innych aplikacji z pakietu Office 365 umożliwia nie tylko zdalną naukę, ale ułatwia współpracę zarówno na płaszczyźnie student - wykładowca oraz pomiędzy pracownikami naszych wydziałów i uczelni. Wykorzystanie zdalnych dokumentów, praca w grupie na jednym pliku w czasie rzeczywistym, przechowywanie danych w chmurze, dzielenie się dokumentami bez konieczności ich wysyłania mailem, współdzielenie kalendarzy to tylko niektóre funkcje jakie możemy wykorzystywać w codziennej pracy. Żywię wielką nadzieję i nad tym pracuję, aby te wypracowane obecnie i poszerzane umiejętności pozostały z nami już na stałe. By stały się naturalnym elementem naszego środowiska pracy, a przez studentów były postrzegane jako element nowoczesnej uczelni wyższej”.

Innym projektem prof. UPP dr. hab. Dominika Kmiecika jest zachęcanie zarówno wykładowców, jak i studentów do personalizacji swoich profili i umieszczania własnego zdjęcia profilowego. „Uważam, że stwarza to znacznie lepsze i bardziej przyjazne warunki pracy w zdalnym środowisku. Obecnie na wydziale mamy już całe grupy studentów, gdzie nie musimy oglądać plakietek z inicjałami, a niejako spotkać się twarzą w twarz. Przy braku kontaktu bezpośredniego to dość ciekawe rozwiązanie, a wymaga około 30 sekund pracy” – mówi naukowiec.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej wiedzy i dołączenia do zespołu „Teams – wskazówki”, gdzie pojawiają się na bieżąco rozwiązania, które niewątpliwie ułatwią Państwu pracę i zainspirują do jeszcze szerszego wykorzystywania możliwości Teams. Możecie tam również dzielić się własnymi dobrymi praktykami oraz zadawać pytania. Może dzięki Państwa aktywności i zaangażowaniu uda się stworzyć swoiste repozytorium dobrych praktyk wykorzystania Teamsa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. I oczywiście namawiamy do dodania własnego zdjęcia w Teams!

Dołącz do zespołu „Teams – wskazówki”:

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY