Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Złoto, srebro i brąz dla zawodniczek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Złoto, srebro i brąz dla zawodniczek Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W Akademickich Mistrzostwach Polski w jeździectwie, które odbyły się w ubiegły weekend w Radzionkowie na Śląsku, wzięło udział ponad 100 jeźdźców z 36 wyższych uczelni. Na podium uplasowały się zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, rywalizację zdominowały kobiety, które w klasyfikacjach generalnych poszczególnych konkurencji zdobyły w tym roku dziesięć z dwunastu medali. Wśród medalistek nie zabrakło zawodniczek z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

W klasyfikacji najwszechstronniejszych zawodników, obejmujących wyniki zarówno ujeżdżenia, jak i skoków przez przeszkody w klasyfikacji generalnej złoto zdobyła studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP Hanna Jachimowicz, ex aequo  z  Roksaną Fortuniak z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Nasza zawodniczka zdobyła również srebro w skokach przez przeszkody w kategorii profi. Ale to nie jedyne medale dla studentek reprezentujących UPP. W skokach przez przeszkody brązowy medal w klasyfikacji generalnej w kategorii amator oraz złoty medal w klasyfikacji uczelni społeczno- przyrodniczych uzyskała Natalia Stróżyńska, również z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP.  

 

Dzięki tak znakomitej formie naszych zawodniczek drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, której opiekunem jest  dr inż. Alicja Borowska, w składzie: Hanna Jachimowicz, Weronika Pawlak i Natalia Stróżyńska, uplasowała się na trzecim miejscu w typie uczelni społeczno-przyrodniczych.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

Udostępnij ten artykuł

WYDZIAŁY