Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Otwarcie Księgarni Uniwersyteckiej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Otwarcie Księgarni Uniwersyteckiej

W poniedziałek, 23 maja, w Collegium Maximum prof. dr hab. Piotr Goliński, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej dokonał oficjalnego otwarcia Księgarni Uniwersyteckiej prowadzonej od tego roku przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

 

Księgarnia mieszcząca się w na parterze Collegium Maximum zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15. Można tutaj nabyć zarówno książki publikowane przez Wydawnictwo  UPP, jak i inne wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe.

„Nie chcieliśmy, by wieloletnia tradycja – od 1998 roku – księgarni w głównym gmachu Uczelni została przerwana. To, by spróbować i do wydawania książek dołączyć jeszcze ich bezpośrednią dystrybucję, nie było decyzją łatwą. Nasza oferta dziś to przede wszystkim książki – głównie podręczniki i skrypty -   Wydawnictwa UPP, ale staramy się ją wzbogacać o inne publikacje, zawierając umowy z wydawcami, innymi księgarniami i firmami prowadzącymi podobną działalność. Rozpoczęliśmy od udanej, myślę, współpracy z AgroProfilem, specjalizującym się w tematyce rolniczej” – tłumaczy Anna Zielińska-Krybus, kierownik Wydawnictwa UPP. „Symboliczne otwarcie Księgarni Uniwersyteckiej przez profesora Piotra Golińskiego, jest początkiem, mam nadzieję, udanej realizacji kolejnych zamierzeń na ten rok. Chciałabym w tym miejscu gorąco podziękować wszystkim osobom, które pomogły nam w różnych, często trudnych sprawach przy tworzeniu i organizowaniu naszej księgarni. Część z nich obecna jest dziś” – mówiła podczas otwarcia kierownik Wydawnictwa.

Na regałach Księgarni Uniwersyteckiej znajdziemy tytuły z zakresu badań i dydaktyki realizowanych na poszczególnych wydziałach Uczelni. Jako że interesujących publikacji wciąż przybywa, to regularnie będą pojawiać się nowe tytuły. W księgarni dostępne są również oryginalne gadżety promocyjne związane z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu - bluzy, koszulki, kubki, długopisy, torby, które mogą być pamiątką dla odwiedzających nasz kampus.

W księgarni promowana jest także wykonywana w Zakładzie Graficznym UPP renowacja starych, zniszczonych książek. „Takie usługi introligatorskie są dziś prawie niedostępne, a u nas możliwe” – mówi Anna Zielińska-Krybus.

Wierzymy, że książki drukowane mają nadal wielu zwolenników i dlatego takie miejsca powinny funkcjonować w przestrzeni Uczelni.  Zapraszamy nie tylko do sklepu, lecz także do współpracy.

 

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP

 

WYDZIAŁY