Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Park iluminacji w Ogrodzie Dendrologicznym powrócił w nowej odsłonie | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Park iluminacji w Ogrodzie Dendrologicznym powrócił w nowej odsłonie

W Ogrodzie Dendrologicznym WLD UPP ponownie obejrzeć można magiczne iluminacje. W tym roku organizatorzy przygotowali jeszcze dłuższą, prawie półtorakilometrową trasę zwiedzania i całkiem nową historię malowaną światłem, tym razem przedstawiającą opowieści prosto z „Filmowego lasu”.

Na terenie Ogrodu Dendrologicznego należącego do Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ponownie rozbłysnęła  świetlna atrakcja - „Filmowy las”. Podczas multimedialnego spaceru wśród drzew i krzewów Ogrodu, odkryć można różne tematycznie, zaskakujące krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi. Przypomnieć można sobie historię Pocahontas, dowiedzieć się w jakim ekosystemie mógł żyć King Kong i zobaczyć jakie rośliny kryją się… we wnętrzu ziemi! A może ktoś jest ciekaw wśród jakiej flory mogli żyć bohaterowie Opowieści z Narni? To wszystko i wiele więcej w niesamowitej oprawie światła, dźwięku, narracji i grywalizacji. Oprócz półtorakilometrowej ścieżki zwiedzania, w Lumina Parku znajdują się także punkty gastronomiczne z napojami oraz przekąskami.

W dobie kryzysu energetycznego warto również podkreślić, że Park zasilany jest oświetleniem LED wykorzystującym najnowocześniejszą, energooszczędną technologię. W poznańskim parku iluminacji zużycie energii elektrycznej to około 40 kW. Jest to ilość prądu, potrzebna na zasilenie dwóch pieców do pizzy. Przestrzegane są normy energetyczne i stale monitorowany jest pobór energii. Jako atrakcja zewnętrzna, Park zużywa mniej energii, co jest zaletą w okresie zimowym, który wymaga znacznych kosztów ogrzewania i oświetlenia pomieszczeń wewnątrz budynków.

WAŻNE INFORMACJE

• GODZINY OTWARCIA - W pierwsze dni po otwarciu (do 30.10) park iluminacji będzie otwarty od godziny 17:30 do godziny 21.00. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20.00. Od 30.10, z uwagi na zmianę czasu, Park będzie otwarty już od 16:30.

Godziny otwarcia są zależne od zachodu słońca:

Od 28.10 do 29.10 - 17:30

Od 30.10 do 30.11 - 16:30

Od 01.12 do 09.01 - 16:00

Od 10.01 do 31.01 - 16:30

Od 01.02 - 17:00

Park otwarty jest do godziny 21, ostatnie wejście odbywa się o 20:00.

Uwaga! Park jest zamknięty w poniedziałki (oprócz 31.10 oraz 5.12)

•PARKING - Miejsca parkingowe zlokalizowane są wzdłuż głównego wejścia do Ogrodu Dendrologicznego, przy ul. Warmińskiej 2 (wejście w dniach: wtorek – niedziela) oraz od strony ul. Wojska Polskiego, przy Uniwersytecie Przyrodniczym (wejście w dniach: sobota – niedziela).

•CENY BILETÓW:

Wtorek-czwartek: ulgowy 27 zł, normalny 31 zł, rodzinny 105 zł

Piątek-niedziela-święta: ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 119 zł

1 zł z każdego sprzedanego napoju przekazywane jest dla Stowarzyszenia Wystarczy Gest w Poznaniu.

Szczegóły na stronie luminapark.pl/poznan

Rzeczniczka prasowa UPP