Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pierwsza edycja Studenckiego Targu Roślin Doniczkowych za nami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pierwsza edycja Studenckiego Targu Roślin Doniczkowych za nami

W środę, 30. czerwca 2021 roku w Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbył się Studencki Targ Roślin Doniczkowych zorganizowany przez Koło Naukowe Architektury Krajobrazu wraz z Samorządem Studenckim Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Targ odwiedzili studenci, absolwenci, pracownicy, a także wiele osób spoza Uczelni. Podczas wydarzenia można było zakupić rośliny doniczkowe od wystawców takich jak: Studio Roślin, Wełna i Flora czy Zarośla. Targ urozmaiciła wystawa prac projektowych studentów IV. roku kierunku Architektura Krajobrazu, które przedstawiały wybrane koncepcje zagospodarowania terenu zielonego  przy Collegium Maximum UPP, wykonane pod nadzorem Pana dr inż. arch. kraj. Miłosza Walerzaka w ramach ćwiczeń z przedmiotu Projektowanie Zintegrowane I. Inicjodawcą i koordynatorem całego wydarzenia była inż. arch. kraj. Agata Walczak - Wiceprezes KNAK oraz Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WROiB. W organizację włączyli się: Weronika Falkowska (Prezes KNAK), Andrzej Zabłocki (Przewodniczący Konwentu Samorządu Studenckiego UPP), Angelika Gryglewicz, Igor Mihułka, Karolina Olejniczak, Agata Zygmunt oraz Jagoda Stachowska. Organizatorzy już planują drugą edycję wydarzenia, która ma się odbyć jesienią, na początku nowego roku akademickiego.

inż. arch. kraj. Agata Walczak
Przewodnicząca Samorządu Studenckiego WROiB