Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Pierwszy Bieg o Laur Przyrodnika za nami | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Pierwszy Bieg o Laur Przyrodnika za nami

W pierwszym uniwersyteckim Biegu o Laur Przyrodnika, który odbył się w niedzielę, 23 października, na starcie stanęło ponad 160 zawodników.  Trasa przebiegała malowniczymi ścieżkami Golęcina. Meta i start miały miejsce w pięknym otoczeniu Ogrodu Dendrologicznego WLD UPP.

Bieg Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu to promocja zdrowej rywalizacji oraz aktywności fizycznej wśród pracowników, studentów i przyjaciół Uczelni.  Zmagania rozpoczęły się od rywalizacji dzieci. Ponad 30 młodych adeptów biegania przebiec musiało od 200 m do 800 m. Najmłodszym uczestnikiem zawodów była Krystyna Derda (2018 rocznik) z Przedszkola Logicus z Rokietnicy, a najstarszym jej dziadek prof. UPP dr hab. Jerzy Bykowski (1956 rocznik) z Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej.

Bieg główny na dystansie niecałych 5 km ukończyło 163 osób. Trasa prowadziła z Ogrodu Dendrologicznego w kierunku  jeziora Rusałka, wokół małego stawu Rusałka. Zwycięzcą biegu został Jacek Szymańczuk z czasem 16.49,  drugi na metę dotarł Robert Walczak (16.53), trzecie miejsce zajął student KU AZS UPP Kacper Wielgus, który bieg ukończył z rezultatem 17.24. Wśród kobiet na pierwszym miejscu uplasowała się zawodniczka KU AZS UPP Julia Kopeć (19.50), druga na mecie była Magdalena Jaworska pracowniczka Wydziału Ekonomicznego UPP, a trzecia Katarzyna Kalka (absolwentka UPP, była zawodniczka sekcji koszykówki kobiet KU AZS UPP).

Medale i laury zwycięzcom wręczali prorektor ds. studiów prof. dr hab. Piotr Ślósarz i rektor UPP prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, który również wziął udział w biegu osiągając świetny czas 29 minut i 11 sekund i zajmując 78. miejsce.

„Mam nadzieję, że ten bieg to początek tradycji biegów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. A frekwencja i znakomita atmosfera to dowód, że naprawdę warto organizować takie przedsięwzięcia. Wszyscy uczestnicy podkreślali, duży profesjonalizm w przygotowaniu biegu, sprawność przeprowadzenia imprezy, ale również rodzinną atmosferę. Chciałem podziękować pracownikom Centrum Kultury Fizycznej UPP za zaangażowanie, pracowitość oraz trud włożony w organizację i nieocenioną pomoc. Warto również wspomnieć o wolontariuszach, którym w tym miejscu składam ogromne podziękowania, bez nich trudno byłoby sprawnie zrealizować imprezę. Dziękuję również zawodnikom za udział, kunszt sportowy i obecność podczas pierwszego biegu o Puchar JM Rektora UPP. Zapraszamy za rok!” – podsumował wydarzenie Sławomir Juryta, Kierownik Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który wraz z Klubem Uczelnianym AZS UPP było organizatorem Biegu.