Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Powrót targów książki - nagrody dla Wydawnictwa UPP | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Powrót targów książki - nagrody dla Wydawnictwa UPP

Po ponad rocznej przerwie powróciły targi książki, a wraz z nimi nagrody dla publikacji wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wyróżnienie Academia 2021

We wrześniu (9-12) odbyły się 11. Warszawskie Targi Książki, w tym roku w wersji plenerowej na płycie przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki oraz Placu Defilad. Od lat targom towarzyszy    konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA. W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 45 wydawców, którzy zgłosili 130 publikacji. „Do konkursu wpłynęło dużo niezwykle wartościowych publikacji, co przed Jury postawiono niezwykle trudne zadanie” – czytamy na stronie organizatora. Tym bardziej, więc godne odnotowania jest wyróżnienie specjalne Wydawnictwa UPP za opracowanie edytorskie monografii Dariusza J. Gwiazdowicza i Jerzego Wiśniewskiego „Profesor Ludwik Sitowski 1880-1947”.

Nagroda Gaudeamus 2021

W niedzielę 17 października zakończyły się natomiast 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Mimo że wystawców w tym roku było znacząco mniej, nie zawiedli czytelnicy tłumnie odwiedzający hale EXPO w ciągu czterech dni imprezy. Tradycyjnie podczas targów został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą książkę akademicką GAUDEAMUS, organizowany przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych. Jego celem jest promowanie i wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za najwartościowsze publikacje - książki naukowe i dydaktyczne. W tym roku laureatami konkursu zostali: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego (statuetka Gaudeamus) za trzytomowe dzieło „ Mam na Pana nowy zamach…Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000”, natomiast równorzędną nagrodę, ufundowaną przez Targi w Krakowie otrzymało Wydawnictwo UPP za monografię pod redakcją Katarzyny Schmidt-Przewoźnej „Barwienie metodami naturalnymi. Rośliny barwierskie i ich potencjał”.

Wyróżnienie w Warszawie oraz nagrodę w Krakowie odbierała Anna Zielinska-Krybus, kierownik Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa UPP