Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Praktyki uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Praktyki uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Uczniowie ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, działającej w ramach Zespołu Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu, odbyli cykl praktyk uczniowskich na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wychowankowie klasy III przysposabiającej do pracy to uczniowie dorośli z niepełnosprawnościami intelektualnymi. W ramach zajęć dydaktycznych w szkole realizują program przedmiotu  pielęgnacja roślin i zwierząt, a na terenie Uczelni mogli w praktyce kształtować swoje umiejętności w zakresie prac porządkowych i ogrodniczych. Zajęcie te były dla uczniów wspaniałym i satysfakcjonującym doświadczeniem, stwarzającym możliwości samorealizacji i integracji społecznej.

Rzeczniczka prasowa UPP