Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. Bogdan Chojnicki wygłosił wykład inauguracyjny na Politechnice Poznańskiej | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Politechnika Poznańska 5 października zainaugurowała uroczyście rok akademicki 2022/2023. Wydarzenie uświetnił wykład inauguracyjny wygłoszony przez prof. UPP dr. hab. Bogdana Chojnickiego.

Prof. Chojnicki z Pracowni Bioklimatologii UPP wygłosił wykład zatytułowany „Zmiana klimatu i jej wpływ na funkcjonowanie środowiska”. W swojej prezentacji  zwrócił on uwagę, że zmiana klimatu niesie za sobą fundamentalne zmiany w środowisku, a to będzie się wiązać z naszym wysiłkiem zarówno intelektualnym, jak i finansowym, aby tym zmianom przeciwdziałać i podejmować sensowne działania związane z ochroną środowiska.

Relacja z Inauguracji i wykład prof. Bogdana Chojnickiego można obejrzeć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=pSLCO3Kx64s

Rzeczniczka prasowa UPP