Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Prof. UPP dr hab. Joanna Zeyland na podium plebiscytu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Miniony rok 2020 był wyjątkowo trudny. Pandemia koronawirusa nagle dotknęła każdej dziedziny naszego życia, zmieniając wiele jego aspektów już na zawsze. Pomimo przeciwności losu, wielu wspaniałych ludzi z regionu angażowało się jednak w życie lokalnych społeczności, wyróżniając się dokonaniami w różnych dziedzinach. Chcąc docenić i nagrodzić działalność ludzi kultury i nauki, biznesu, polityki i samorządu oraz tych, którzy działają społecznie i charytatywnie Głos Wielkopolski głosami czytelników przyznał tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2020.

Kandydatów do wyróżnień nominuje kapituła redakcji. W tym roku do nagrody w kategorii Nauka nominowanych zostało, aż siedmiu naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Osobą,  która w efekcie głosowania prowadzonego w skali całego województwa, znalazła się na podium plebiscytu jest prof. UPP, dr hab. Joanna Zeyland, Kierownik Katedry Biochemii i Biotechnologii Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii oraz Koordynatorka działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.

„Miejsca na podium naprawdę się nie spodziewałam. W polityce za każdym zwycięstwem stoi sztab ludzi, a za moim sukcesem stoi sztab wolontariuszy, pracowników, doktorantów, studentów oraz przypadkowych osób dobrej woli, które czuły, że chcą pomóc w tym trudnym okresie pandemii. Do dzisiaj pomagamy, jeśli tylko ktoś tej pomocy potrzebuje” – skomentowała wynik prof. UPP, dr hab. Joanna Zeyland.

Ostateczne wyniki plebiscytu Osobowości Roku 2020 w kategorii Nauka zobaczyć można na stronie https://gloswielkopolski.pl/p/kandydaci/1009433

Rzeczniczka prasowa UPP