PULS Integration już po raz drugi

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu kolejnym sukcesem zakończyła się tegoroczna rekrutacja na studia anglojęzyczne. Przyjętych zostało 270 studentów spośród prawie 1800 zarejestrowanych w systemie. Dla nich właśnie w piątkowe popołudnie na polanie edukacyjnej Ogrodu Dendrologicznego WLD UPP odbył się piknik integracyjny.

PULS Integration odbył się już po raz drugi i miał na celu nie tylko integrację społeczności studiów anglojęzycznych, ale także zaktywizowanie studentów i  zaangażowanie ich w życie Uczelni. Inicjatorem wydarzenia jest prof. dr hab. Jean Diatta. Dzięki niemu również powołane zostało Stowarzyszenie Studentów Obcokrajowców (International Student Association - PULS-ISA), które aktywnie reprezentuje interesy studentów zagranicznych oraz zapewnia współpracę pomiędzy studentami polskimi i  cudzoziemcami.

„Dla wielu studentów studia w murach naszej Uczelni to ogromna zmiana i wyzwanie. Gdyż często muszą sobie oni poradzić nie tylko z nowym miejscem, ale także z odmiennością kulturową dlatego tak ważny jest ten początek. Przyjęcie ich do grona naszej wspólnoty akademickiej i pokazanie, że są jej  częścią i mogą w niej aktywnie działać i z niej czerpać” – mówi prof. dr  hab. Jean  Diatta. „Dzięki temu corocznemu wydarzeniu ogólnouczelnianemu nasza społeczność uniwersytecka pokazuje, jak istotne są wspólne działania oraz wzajemne wsparcie. To nas wzmacnia i daje poczucie wspólnych osiągnięć”– dodaje prof. Diatta.

Wśród przygotowanych atrakcji była strefa muzyki zorganizowana przez absolwenta UPP dj`a Ice Cream oraz dj`a Bango Balenci oraz zespół Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach - PGR , jak również rozgrywki sportowe prowadzone przez Centrum Kultury Fizycznej.

„Cieszymy się, że kolejni studenci dołączyli do grona naszej społeczności. Wierzymy, że tego typu wydarzenia ułatwiają nawiązywanie kontaktów, wymianę wiedzy i doświadczeń oraz zachęcą do wzajemnego poznawania dziedzictwa kulturowego wszystkich studentów” – dodaje dr inż. Sylwia Graja-Zwolińska, koordynatorka wydarzenia.

Popularnością cieszyły się warsztaty pieczenia chleba i ręcznego ozdabiania ekotoreb z logo UPP. Zainteresowanie studentów wzbudziły również konkursy wiedzy o Polsce, Wielkopolsce i Poznaniu oraz poprawnej polszczyzny, prowadzone przez Magdalenę Borowiak z Centrum Wsparcia i Rozwoju. Pulę nagród wzbogacili partnerzy wydarzenia - Wielkopolska Organizacja Turystyczna oraz Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.  Studenci mogli również skosztować jabłek z  uczelnianego Rolniczo - Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

Rzeczniczka prasowa UPP

​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​ ​​​​​​​  ​​​​​​​  ​​​​​​​  ​​​​​​​  ​​​​​​​    ​​​​​​​  ​​​​​​​ ​​​​​​​