Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyróżniony srebrnym medalem "LABOR OMNIA VINCIT"

W Gabinecie Rektora UPP, 14 kwietnia 2022 r., odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnego Medalu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit”, przyznawanego za krzewienie idei pracy organicznej. To prestiżowe wyróżnienie z rąk prezydenta Towarzystwa, dr. Mariana Króla odebrał prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W decyzji Kapituły czytamy, że jest ona wyrazem najwyższego uznania dla działalności naukowej, dydaktycznej oraz społecznej Rektora. Towarzystwo im. Hipolita  Cegielskiego jest obywatelską organizacją środowiskową wielkopolskich naukowców, przedstawicieli sfery gospodarczej, ludzi kultury, sztuki i mediów, reprezentujących wspólne wartości patriotyczne, poszanowanie tradycji narodowej i wartości pracy organicznej. Towarzystwo, aby dać wyraz swoim ideałom i wskazać społeczeństwu najbardziej zasłużone osobistości w realizacji tych ideałów, ustanowiło Srebrny Medal Towarzystwa  „Labor Omnia Vincit”.

Rzeczniczka prasowa UPP