Sekcja Adaptowanej Aktywności Fizycznej na UPP

Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pragnie poinformować, że swoją działalność w bieżącym roku akademickim rozpoczęła sekcja Adaptowanej Aktywności Fizycznej, która została powołana w ramach programu: „Niepełnosprawni i pełnosprawni razem poprzez Wychowanie fizyczne.”

W dniu 16.11.2021 odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne z osobami, które zadeklarowały chęć udziału w specjalnie aranżowanych zajęciach ruchowych. Podczas spotkania koordynator  programu dr Mateusz Radojewski oraz Kierownik CKF mgr Sławomir Juryta przedstawili główne założenia projektu oraz aktualną ofertę zajęć dedykowaną wszystkim uczestnikom programu.

- Ten projekt jest dla nas czymś naturalnym, czymś co daje możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach dla osób, które chcą być aktywne ale potrzebują do tego specjalnie zaaranżowanej oferty. W takim miejscu jak Centrum Kultury Fizycznej mamy sporo możliwości, które zamierzamy wykorzystać aby cały program był przestrzenią do realizowania swoich potrzeb ruchowych, aktywnego spędzania czasu czy też specyficznej formy rehabilitacji i usprawniania – mówi dr Mateusz Radojewski.

Poza organizacją zajęć w ramach opisywanego programu istnieje również specjalny system rozgrywek i zawodów akademickich w ramach Integracyjnych Mistrzostw Polski (IMP), które pozwalają na rywalizację osobom z różnym stopniem niepełnosprawności. Sekcja Adaptowanej Aktywności Fizycznej może pochwalić się już pierwszym akcentem w ramach IMP, gdzie naszą Uczelnię podczas zawodów w tenisie stołowym reprezentować będzie studentka Joanna Pokrzywka – zawody rozpoczynają się już 26.11.2021 na obiektach Gdańskiego MRKS-u. Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę!

Rafał Gozdecki
Centrum Kultury Fizycznej UPP