Spotkanie sadownicze w R-SGD Przybroda

W dniu 17.11.2021 w sali konferencyjnej Pałacu R-SGD Przybroda Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, po dłuższej przerwie, odbyło się kolejne „Spotkanie Sadowników z Wielkopolski”. Organizatorami wydarzenia były Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda, firma SynthosAgro oraz Koło Sadowników Wielkopolskiego Związku Ogrodniczego.

Podczas spotkania sadownicy mogli zapoznać się z wynikami doświadczeń związanych z aktualną ochroną sadów przed najgroźniejszymi chorobami i szkodnikami roślin. Dużo cennych informacji,  a także nowości w zakresie środków ochrony roślin na kolejny sezon zaprezentowali przedstawiciele firmy SynthosAgro.

W kolejnej części spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z aktualnie trwającą akcją promocyjną  Jabłka Wielkopolskiego, zapoczątkowaną i prowadzoną przez Koło Sadowników przy WZO, której patronuje  WGRO S.A. - Poznań, Franowo. O jej genezie i przebiegu poinformował prezes Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej Arkadiusz Węgierski

Ponadto zaprezentowano dwa tematy technologiczne bezpośrednio związane z produkcją sadowniczą: nowoczesną bazę środków ochrony roślin – Vademecum ŚOR firmy Pest-Info w wersji internetowej oraz w formie aplikacji na urządzenia mobilne, a także przybliżono zasady działania i budowy instalacji systemów fotowoltaicznych firmy Corab dedykowanych dla działalności agro.

Na koniec konferencji poruszono ważny temat dotyczący przyszłości, czyli Europejski Zielony Ład – szansa czy zagrożenie dla sadowników. Wykład i cenne informacje na ten temat przedstawił dr Mirosław Korzeniowski ze stowarzyszenia Agroekoton.

R-SGD Przybroda

ZałącznikRozmiar