Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Spotkanie z przedstawicielami Northwest Agriculture & Forestry University w Yangling | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

W dniu 7 maja odbyło się spotkanie przedstawicieli Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z władzami i specjalistami jednego z największych chińskich ośrodków akademickich o profilu rolniczym - Northwest Agriculture & Forestry University w Yangling. Wydarzenie, w formie telekonferencji on-line, zorganizowane zostało przez prof. Romana Hołubowicza, Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy z Uczelniami Chińskiej Republiki Ludowej.

Prof. Hołubowicz od wielu lat inicjuje współpracę z chińskimi uczelniami a na uniwersytecie w Yangling osobiście realizuje szeroką współpracę naukową i dydaktyczną, prowadząc m.in. wykłady. W  spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz obu uczelni: prof. Luo Jun (Prorektor) i Kang Jile (Prodziekan), a ze strony UPP: prof. Krzysztof Szoszkiewicz (Rektor) i prof. Piotr Goliński (Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej). W sesji wzięli udział również specjaliści z zakresu technologii drewna i technologii geoinformatycznych (ze stronu UPP: prof. Wiesław Olek oraz dr Paweł Strzeliński). Tematy te były obszarami badawczymi, jakie zostały uzgodnione do podjęcia na pierwszej wspólnej telekonferencji. Ważnym elementem spotkania była wymiana uwag na temat możliwości rozwijania wspólnej dydaktyki i badań naukowych, w tym realizacji projektów. Ten istotny obszar omówiony został w wystąpieniu prof. Piotra Golińskiego, który przedstawił możliwe źródła finansowania badań w ramach aktualnie dostępnych programów grantowych oraz prof. Luo Jun, który zaprezentował ofertę strony chińskiej.

Spotkanie zakończyło się uzgodnieniami dotyczącymi dalszych działań oraz zaplanowaniem kolejnych spotkań, na których podjęta będzie próba ożywienia współpracy naukowej w ramach innych dyscyplin naukowych.

Redakcja: Iwona Cieślik,
Rzeczniczka prasowa UPP