Strefy wypoczynku w Collegium Maximum

W Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 28 marca br. uroczyście otwarto strefy wypoczynku. To miejsca powstałe z myślą o studentach, którzy mogą w nich odpocząć między zajęciami, samodzielnie lub wspólnie się pouczyć oraz naładować urządzenia elektroniczne, gdyż wszystkie miejsca wyposażone są w gniazdka elektryczne i porty USB.

Uroczystego otwarcia dokonał Rektor UPP, prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz dziękując wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w powstanie miejsc relaksu i spotkań, tak potrzebnych w  murach każdej uczelni. Dzięki zaangażowaniu firm: Nowy Styl sp. z o.o. (meble), Sharp Electronics (Europe) GMBH SP. Z O.O. Oddział w Polsce (monitory), Garden Spot sp. z o.o. (ogród wertykalny) oraz programu Erasmus+ udało się zaaranżować trzy przyjazne i funkcjonalne przestrzenie, przeznaczone do spotkań i relaksu między zajęciami.

Jedna ze stref mieści się przy wejściu bocznym od strony stołówki, przy punkcie sprzedaży owoców i warzyw „Czerwone Jabłuszko” Rolniczo-Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego „Przybroda”. Można tu przysiąść na kanapach przy jednym ze stolików lub jeśli zajdzie taka potrzeba można się nieco odizolować i popracować w dwóch poprzedzielanych ściankami fotelach. Kolejną strefę znajdziemy w ustronnym miejscu przy sali wykładowej B, znajdują się tam ławy i 6-osobowa kanapa, gdzie już można spotkać studentów wspólnie spędzających czas na rozmowach czy graniu w karty. Trzecia przestrzeń to kącik sfinansowany ze środków Erasmus+, na pierwszym piętrze (przy Dziale Projektów -  sekcji Erasmus +). Tam w oczy rzuca się podświetlona mapa świata, przy której ustawiona jest okrągła kanapa zachęcająca do przyjacielskich rozmów. Zadbano również o to, aby w otoczeniu stref oraz w holu głównym było dużo roślin. We wszystkich tych przestrzeniach oraz na piętrach, na których znajdują się dziekanaty, zainstalowane zostały monitory wyświetlające informacje o Uczelni oraz inne bieżące wiadomości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym firmom i pracownikom działów: Gospodarczego i Zaopatrzenia, Technicznego, Marketingu i Komunikacji oraz Projektów za współpracę i stworzenie przyjaznych przestrzeni w murach UPP. I czekamy na więcej.

Iwona Cieślk
Rzeczniczka prasowa UPP