Studenci UPP wykazali się dużym zaangażowaniem we wsparcie infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19

W styczniu tego roku Narodowy Fundusz Zdrowia zaprosił studentów na praktyki w celu pomocy przy obsłudze infolinii dotyczącej szczepień przeciw COVID-19. Dużym wsparciem okazali się studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którzy licznie zgłosili się na praktyki.

„Wstępnie NFZ rozważał wyznaczenie 10-15 studentów z uczelni do wsparcia Infolinii Narodowego Programu Szczepień Przeciw Covid-19. Współpraca nawiązywana miała być na okres do 3 miesięcy w zakresie 10-15 godzin tygodniowo ” – tłumaczy prof. UPP, dr hab. Joanna Zeyland, koordynatorka działań UPP wspierających zwalczanie epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2.  „Odzew ze strony naszych studentów okazał się bardzo duży. Niemalże 80 studentów i studentek wypełniło ankietę i ostatecznie 64 z nich zgłosiło się do NFZ” – podsumowuje koordynatorka. Studenci, którzy zgłosili się na praktyki reprezentowali kierunki: dietetyka, finanse i rachunkowość, ekonomia, inżynieria środowiska i biotechnologia.

Pomoc studentów UPP dla NFZ była znacząca czego wyrazem są podziękowania wysłane na ręce Rektora dla zaangażowanych osób. „Narodowy Fundusz Zdrowia dziękuję za wsparcie Infolinii  Narodowego Programu Szczepień Przeciw Covid-19. Aktywne i pełne zaangażowania wsparcie Państwa studentów i studentek przyczyniło się do realizacji działań zmierzających do zwalczania pandemii. Sprawne przeprowadzenie akcji szczepień to obecnie kluczowe wyzwanie dla całego społeczeństwa” – czytamy.

„W trudnej sytuacji epidemicznej naszego kraju, studentki i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, wzorowo zaangażowali się w wyznaczone zadania. Ich wsparcie w działalność Infolinii Narodowego Programu Szczepień Przeciw Covid-19 zaowocowało sprawniejszą realizacją zapisów obywateli na szczepienia. Cieszę się, że współpraca między naszymi instytucjami kształtuje godne naśladowania postawy obywatelskie wśród młodego pokolenia” – napisał w piśmie przewodnim p.o. prezesa NFZ Filip Nowak.

To nie pierwszy raz, kiedy studenci i pracownicy UPP pomagają przy walce z koronawirusem. W zeszłym roku nawiązany został kontakt z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu (WSSE), gdzie grupa pracowników i doktorantów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu brała udział w wolontariacie na rzecz wykrywania wirusa w WSSE. Pisaliśmy o tym tutaj https://puls.edu.pl/aktualno-ci/ogloszenia/admin/pracownicy-i-doktoranci-z-uniwersytetu-przyrodniczego-w-poznaniu-wespr

Iwona Cieślik
Rzeczniczka prasowa UPP