Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP ze stypendiami naukowymi Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tradycyjna uroczysta gala wręczenia stypendiów nie mogła się odbyć. Zamiast tego miało miejsce wirtualne wydarzenie, podczas którego Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak ogłosił listy studentów i uczniów wyróżnionych stypendiami naukowymi Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wśród laureatów nie zabrakło studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

W roku 2020 do Departamentu Edukacji i Nauki UMWW wpłynęło 116 wniosków studenckich i 58 uczniów. Skład Komisji Stypendialnej tworzyli przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki UMWW oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Ekspertami doradzającym i opiniującymi byli pracownicy naukowi poznańskich wyższych uczelni publicznych. Po zapoznaniu się z propozycją Komisji Stypendialnej, Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał stypendium naukowe 84 osobom (29 uczniom oraz 55 studentom szkół wyższych).

W kategorii „student” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu stypendia otrzymało trzech studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach:

• stypendium naukowe II stopnia - Kacper Libera,
  • stypendium naukowe III stopnia: Natalia Homska oraz Joanna Kowalska.

Stypendium naukowe ma charakter szczególnego wyróżnienia osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego funduje stypendia naukowe od 2007 r. Podczas dotychczasowych 13 edycji do UMWW wpłynęło aż 2216 wniosków, a pieniądze otrzymało 472 osób – 231 uczniów i 235 studentów.

Rzeczniczka prasowa UPP