Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Studentka UPP wyróżniona w Konkursie Popularyzator Dietetyki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studentka UPP wyróżniona w Konkursie Popularyzator Dietetyki

Wyłoniono zwyciężczynie drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Popularyzator Dietetyki. To konkurs dla studentów dietetyki na artykuły dotyczące zdrowego odżywiania. Wyróżnienie otrzymała studentka Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP.

"Współcześnie głównym źródłem wiedzy Polaków o diecie jest internet. Nam natomiast zależy, by wirtualną przestrzeń wypełniali specjaliści - treściami merytorycznymi,  opartymi na dowodach naukowych, a jednak przedstawionymi w przystępny sposób dla każdego" - piszą organizatorzy konkursu.

W konkursie zgłoszono 64 artykuły przygotowane przez studentów. Nagrodę otrzymały trzy najlepsze prace, a kolejne trzy wyróżniono, wśród nich znalazła się praca studentki Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu UPP Agaty Grenda. Wyróżniona praca zatytułowana "Dlaczego wolimy czekoladę od marchewki?" w ciekawy i przystępny dla każdego odbiorcy sposób opisuje czynniki, które wpływają na wybory żywieniowe. „Wyjaśniłam dlaczego konsumenci częściej sięgają po niekorzystną dla naszego zdrowia żywność oraz przekąski. Na koniec zawarłam kilka wskazówek przydatnych w dokonywaniu zdrowych wyborów żywieniowych oraz poprawy stylu życia” – tłumaczy laureatka.

Konkurs to wspólna inicjatywa Katedry i Zakładu Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej oraz Zakładu Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Organizując konkurs, poszukujemy osób utalentowanych, z pomysłem i pasją potrafiących przekazywać wiedzę i rozprawiać się z kontrowersjami dotyczącymi żywienia człowieka. Chcemy pomóc im rozwijać się dalej, z pożytkiem dla wszystkich" - piszą organizatorzy.

Najlepsze prace zostaną opublikowane na blogu dietetycznym „Przez żołądek do zdrowia” tygodnika „Polityka”.

Rzeczniczka prasowa UPP