Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Trener CKF UPP asystentem selekcjonerem drużyny socca, która wywalczyła brąz na mistrzostwach świata | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Po bardzo dobrym turnieju reprezentacja Polski w piłce nożnej 6-osobowej (tzw. socca) wywalczyła brąz. Asystentem selekcjonera kadry od 2014 roku jest Rafał Gozdecki, pracownik Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (CKF UPP).

To trzeci medal mistrzostw świata i kolejny ogromny sukces reprezentacji Polski w piłce sześcioosobowej, która w pięknym stylu wywalczyła brązowy medal mistrzostw  świata. Swój niemały udział w tym osiągnięciu miał Rafał Gozdecki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. „Rafał jest odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne zespołu, uczestniczy w zgrupowaniach i konsultacjach, przygotowując zespół do zawodów, co wymiernie przekłada się na wysoki poziom pracy także z naszymi akademickimi zespołami reprezentującym Uniwersytet na arenie polskiej i międzynarodowej”- mówi Sławomir Juryta, kierownik Centrum Kultury Fizycznej UPP. Kolejne mistrzostw odbędę się już w czerwcu 2023 roku w niemieckim Essen.

Warto dodać, że Rafał Gozdecki to nie jedyny trener drużyny narodowej w gronie instruktorów Centrum Kultury Fizycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W zespole jest również trener kadry siatkarzy plażowych dr Mateusz Radojewski.

Rzeczniczka prasowa UPP