Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Uniwersytet Młodych Przyrodników ze wsparciem w programie Społeczna Odpowiedzialność Nauki | Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Młodych Przyrodników ze wsparciem w programie Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Poznaliśmy beneficjentów drugiego rozstrzygnięcia w programie „Społeczna odpowiedzialność nauki II” w modułach „Popularyzacja nauki” i „Wsparcie dla bibliotek naukowych”. Wśród dofinansowanych projektów jest ciesząca się już od lat inicjatywa, realizowana przez Centrum Kształcenia Ustawicznego UPP - „Uniwersytet Młodych Przyrodników”.

 

 

Projekt edukacyjny zatytułowany „Popularyzacja nauki poprzez cykl zajęć realizowanych w ramach Uniwersytetu Młodych Przyrodników” otrzymał   dofinansowanie w module „Popularyzacja nauki” .

 

Uniwersytet Młodych Przyrodników to inicjatywa popularyzująca wiedzę przyrodniczą wśród dzieci i młodzieży. To projekt o niezwykłym znaczeniu, którego celem jest rozbudzanie ciekawości, aktywności poznawczej oraz kreatywności wśród uczniów. Jednym z głównych celów UMP jest rozwijanie zainteresowań przyrodą oraz kształtowanie aktywności poznawczej i kreatywności wśród uczestników. Poprzez różnorodne działania edukacyjne, warsztaty i wykłady, UMP stymuluje młodych ludzi do odkrywania fascynującego świata nauki i eksplorowania tajemnic przyrody. Sprawia to,  że Uniwersytet Młodych Przyrodników stanowi inspirujące i twórcze miejsce dla młodych umysłów, które wraz z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu chcą zgłębiać tajniki przyrody, rozwijać swoje umiejętności i wnieść pozytywny wkład w przyszłość naszej planety.

 

Łącznie  w programie „Społeczna odpowiedzialność nauki II” dofinansowanie otrzymają 164 projekty w kwocie ponad 42 mln zł.

 

Iwona Cieślik

Rzeczniczka prasowa UPP

WYDZIAŁY