Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu sygnatariuszem porozumienia o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+

W piątek 25 listopada 2022 r. w Poznaniu rektor UPP, prof. Krzysztof Szoszkiewicz wraz rektorami sześciu poznańskich uczelni podpisali porozumienie o współpracy na rzecz wspierania wielkopolskich innowacji poprzez program Erasmus+. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych, z wykorzystaniem środków finansowych z programu Erasmus+.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), pełniąca funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+, będzie współdziałać z wielkopolskimi instytucjami - w szczególności  uczelniami, jednostkami samorządu terytorialnego, szkołami oraz podmiotami gospodarczymi - przy promocji międzynarodowych, innowacyjnych projektów edukacyjnych. Podpisane porozumienie ukonstytuowało działanie Centrum Innowacji Programu Erasmus+ InnHUB Poznań uruchomionego we współpracy z Politechniką Poznańską.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor generalny FRSE, podpisanie umowy o współpracy z programem Erasmus+ i nawiązanie partnerstwa ze wspomnianym InnHUBem przyniesie poznańskimi uczelniom wiele korzyści.

"Chcemy przybliżyć możliwości, które daje program Erasmus+, najczęściej kojarzony z mobilnością studentów. Jednak program posiada dużo środków finansowych na wspieranie innowacyjnych projektów, np. współpracę między uczelniami a biznesem, czy tworzenie cyfrowych kampusów - co jest tak ważne po doświadczeniach pandemicznych" - wyjaśnił dr hab. Paweł Poszytek. "Chodzi także o stworzenie nowoczesnych warunków do kształcenia na poziomie wyższym, które może się odbywać za pomocą różnych symulacji, nowoczesnych technologii, sztucznej inteligencji" - zaznaczył i dodał, że tylko w tym roku kwota dostępnych środków wynosi miliard zł.

Wśród sygnatariuszy porozumienia poza Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu znalazły się Politechnika Poznańska (lider projektu), Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu oraz Uniwersytet Artystyczny im.

Źródło: PAP MediaRoom
Redakcja: Iwona Cieślik, Rzeczniczka prasowa UPP